logo

در حال پردازش ...

تور یوناناطلاعاتی قبل از سفر به یونان


1.   کل جمعیت یونان برابر با 1304.000 نفر است.
2.   پایتخت یونان آتن است که جمعیت آن برابر با 655.780 نفر است.
3.   فرهنگ غذایی یونان بسیار متنوع است. مواد اصلی غذایی یونانیان عبارتند از: روغن زیتون، گیاهانتازه، سبزیجات، غلات، نان، مرغ، خرگوش، گوشت خوک، ماهی، نان، پنیر، بادمجان و ماست است. دسر های یونانی معمول شامل انواع آجیل ها به همراه عسل و شیرینی فلو است.
4.   در سالهای اخیر یونان همواره در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات شدید مالی بوده است به طوری که جامعه جهانی در سال 2012 مبلغی بالغ 19 میلیارد یورو از بدهی های 51 میلیارد یوریی یونان را بخشیدند و بدهی های دولت به 32 میلیارد یورو کاهش یافت.
5.  برای تمام مردان یونانی اجباری است که زمانی بین یک سال الی 18 ماه را به عنوان خدمت به کشور در نیروی ملی یونان خدمت کنند.
6.   مساحت کل یونان 50.961 مایل مربع است.
7.   ورزش ملی یونان، فوتبال است.
8.  حدود 40 درصد جمعیت یونان در اطراف و داخل پایتخت زندگی میکنند.
9.  سنتی یونانی برای پرتاب بشقاب بر روی زمین در زمان صرف وعده های غذایی خاصی هنوز پا برجاست. (البته نه آنقدر معمول که گردشگران تصور میکنند در تمام کشور میتوانند این کار را انجام دهند.)
10. یک واقعیت بسیار جالب در مورد یونان این است که این کشور یکی از پایین ترین نرخ های طلاق در میان کشور های اتحادیه اروپا را داراست.
11. امید به زندگی در یونان باستان برای مردان 45 سال و برای زنان 36 سال بوده است.
12. امید به زندگی یک فرد یونانی مدرن نسبتا بالاست به طوری که برای مردان 75.6 سال و برای زنان 81.8 سال نرخ امید به زندگی اعلام شده است.
13. یکی از سنت های محبوب یونانی ها "روز نام" است. در یونان هر نام مذهبی که از مذهبی خاص آمده باشد، روزی متعلق به خودش دارد که این روز توسط کلیسا جنش گرفته می شود. در کنار کلیسا افرادی که نام آن روز خاص بر انهاست نیز، اقدام به برگذاری جشن می کنند و اغلب از دوستان و خانواده ی خود هدیه دریافت میکنند. نکته جالب اینجاست که روز هر نام از روز تولد نیز در یونان اهمیت بیشتری دارد.
14. اکثر یونانی هایی که به مذهب اعتقاد دارند پیرو مذهب ارتودکس هستند. (حدود 98% مردم کشور)
15. بین یونان و همسایه اش ترکیه اختلافی طولانی مدت جریان دارد. این دو کشور در مورد قبرس اختلاف نظر دارند.
16. در ماه اکتبر سال 2016 اعلام شد که 26.8 درصد از جمعیت یونان بیکار هستند.

17. بهترین زمان سفر به یونان با توجه به مراسم ها و جشن هایی که برپا میشود و همچنین آب و هوا و گردشکری در این کشور و جزایر زیبای آن بهار است. برای اطلاع از تور یونان نوروز با کشتی کروز اینجا کلیک کنید.

 

تور یونان


حقایقی در مورد یونان قدیم


1. آتن یکی از قدیمی ترین شهر های اروپاست. اولین یونانیان که در 7000 سال پیش میزیستند در این منطقه ساکن شده بودند.
2. یکی از مشهور ترین معابد یونان، معبد پارتنون (Parthenon)است. این معبد در سال 438 پیش از میلاد مسیح برای آتنا(Athena)، الهه جنگ در یونان باستان ساخته شده است. این معبد یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی تور یونان است.
3. در سال 1453 میلادی، کشور یونان به دست امپراتوری ترک عثمانی افتاد. کشور یونان برای 376 سال تحت سیطره امپراتوری عثمانی بود تا اینکه در سال 1829 آزاد شد.
در تاریخ یونان تعداد زیادی از دانشمندان یافت می شوند که به عنوان مبدع مفاهیم ریاضی که امروزه استفاده می شود، شناخته می شوند. در بین این ریاضی دانان بزرگ یونانی میتوان از پیاتاگروس(Pythagorus)، اقلیدس(Euclid)، ارشمیدس و اپولونیس(Apollonius) را به عنوان داشنمندان مشهور نام برد.

 دیدگاه ها

امتیاز دهید:
کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی