logo

در حال پردازش ...

ایران

درباره کشور ایران

ایران با وسعت  1.195.648 در جنوب غرب آسیا و در خاورمیانه قرار دارد و دارای مرز مشترک زمینی با 7 کشور و مرز دریایی وسیع با دریای خزر و دریای عمان و خلیج فارس می‌باشد. همسایه‌های ایران از شمال جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان، از شرق افغانستان و پاکستان، از غرب ترکیه و عراق محدود می‌شود. دریای خزر واقع در شمال، خلیج فارس و دریای عمان در جنوب دو منطقه مهم از نظر استخراج نفت و گاز در جهان می‌باشند. زبان رسمی جمهوری اسلامی ایران فارسی و واحد پول آن تومان می‌باشد. پایتحت کشور ایران، تهران است و از شهرهای دیگر آن اصفهان، مشهد، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، کرج، قم و... می‌باشد. می‌توانید از ایران با تورهای مختلف که توسط آژانس آمیتیس مانند تور مشهد، تور کیش، تور تبریز ارائه می‌شود دیدن نمایید. دین رسمی کشور ایران اسلام و مذهب آن نیز تشیع است.
ایران یکی از تاریخی‌ترین کشورهای جهان و دارای پیشینه‌ای کهن است. از نظر طبیعی ایران از شمال به رود ارس، اترک و دریای خزر، از شرق به کوههای هندوکش و کوههای باختری دره‌سند، از غرب به کوههای زاگرس و اروندرود و از جنوب به دریای عمان و خلیج فارس محدود می‌شود. ایران بیش از نیمی از آن کویری و نیمه کویری و نیز یک سوم کوهستانی است. ایران در منطقه‌ای قرار گرفته که از نظر بارندگی در سطح خشک و نیمه خشک است.
اقتصاد ایران بر پایه صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نساجی، شیمیایی، غذایی می‌باشد. شهرهای مختلف کشور ایران دارای صنایع دستی بسیار زیبایی هستند که شامل فرش و قالی، گلیم‌بافی و زیلو، منبت‌کاری، خاتم‌کاری و سفال‌گری می‌باشند. ایران به دلیل قدمت تاریخی آن دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی می‌باشد که با توجه به سفر در هر شهر دارای اماکن دیدنی مختص به خود است که برخی از آنها عبارتند از سی‌و‌سه‌پل، عالی‌قاپو، پل خواجو، طاق بستان، کاریز، تخت‌جمشید، چهل‌ستون، میدان نقش جهان، باغ فین، تخت سلیمان، غار علی صدر و ... می‌باشد.

 جاذبه های گردشگری ایران

همراه با آمیتیس
کد امنیتی