logo

در حال پردازش ...

اندونزی

کشور اندونزی کجاست

اندونزی کشوری وسیع و پهناور است و مجموعه ای از 13000 جزیره زیبا و شگفت انگیز متصل به هم  را در خود دارد. پایتخت اندونزی جاکارتا میباشد. جاکارتا پرجمعیت ترین شهر اندونزی از بزرگترین شهرها میان کشور های اسلامی است. اندونزی بین اقیانوس هند و اقیانوس آرام را در اختیار دارد. این کشور با مالزی از شمال، از شرق با تیمور و پاپوآ گینه نو دارای مرز مشترک بوده و همچنین از جنوب با استرالیا و پالائو، از شمال با فیلیپین، ویتنام، سنگاپور و تایلند همسایه می‏باشد و از شمال غربی مشرف به شبه جزیره‏ی هند می‏باشد. اندونزی بزرگترین مجمع الجزایر جهان بوده که در 18110 جزیره‏ی این کشور، 6000 نفر ساکن میباشند. این کشور بعد از چین، هند و آمریکا، با 240 میلیون جمعیت، چهارمین کشور پرجمعیت جهان و بزرگترین کشور در آسیای جنوب شرقی میباشد.

نقشه کشور اندونزی

این کشور با بزرگترین جمعیت مسلمان در جهان، از لحاظ رشد جمعیت، در حال رسیدن به ایالات متحده بوده و قبل از سال 2044 سومین کشور پرجمعیت جهان می‏شود. با این وجود، در دهه‏ اخیر که در سال 2010 به پایان رسید، رشد جمعیت در هر سال به میزان 49/1% باقی مانده که ناشی از مخالفت مسلمانان با برنامه افزایش جمعیت خانواده میباشد. اندونزی پس از گذشت دهه‏ های سوء مدیریت اقتصادی،همچنان 6/50 % جمعیت این کشور با توجه به آمار جمع آوری شده توسط بانک جهانی که در سال 2009انجام گرفته، در آمد کمتر از 2 دلار در روز را دارا می‏باشند این درحالی است که افراد کم بضاعت جامعه با نرخ درآمد 90/1 دلار در روز از در44 میلیون نفر در سال 2009 به 21 میلیون نفر در سال 2014 کاهش یافته است.

تاریخ اندونزی

تاریخ اولیه‏ مدرن اندونزی به بازه ‏ی زمانی 2500 الی 1500 قبل از میلاد که موجی از مهاجران آسترنیزه (Austronesian)، با رنگ پوست قهوه‏ای روشن و با اصالت تایوانی به این منطقه سرآزیر شدند، بازمی‏گردد. اعتقاد بر این است که این گروه نوسنگی متشکل از افرادی که در سفرهای آزاد دریایی و کشاورزی مهارت داشتند، به سرعت جایگزین مردم بومی کم‏ جمعیت منطقه گردیده ‏اند.

فرهنگ مردم اندونزی

می‏توان بیان داشت که هیچ فرهنگ یکپارچه‏ای در اندونزی وجود ندارد. اما روش هندو به جامانده از ماجاپاهیت (Majapahit) امپراتور سابق، چارچوبی برای بسیاری از سنت های فرهنگی موجود در جزایر مرکزی سوماترا، جاوه، بالی و لومبوک (Lombok) فراهم کرده است. شاید بتوان گفت که هنر خیمه‏شب‏بازی در سایه از نوع وایانگ کولت (wayang kulit )، متمایزترین هنر اندونزیایی بوده که از صحنه ‏های با جزئیات دقیق از داستان‏های مهابخارات (Mahabharata) و رامايانا (Ramayana) و ديگر داستان هاي عامه پسند مردمي با ريتم هاي فوق‏العاده پيچيده از ارکستر گاملان (gamlan) اجرا می‏گردد که ریشه در مراسمات سنتی و جشن‏های مذهبی مردم این سرزمین دارد. اندونزی به لحاظ فرهنگی با مالزی در مواردی همچون پارچه‏ی باتیک (batik) و خنجر کریس (kris) و به لطف اسلام آمیزشی از فرهنگ عربی نیز با هم پیوند خورده است. 

 جاذبه های گردشگری اندونزی

جاذبه های گردشگری بالی
مشهورترین جاذبه های گردشگری بالی بهمراه عکس و اطلاعات کامل جاهای دیدنی و تفریحات ساحلی جزیره بالی را در آمیتیس ببینید.
همراه با آمیتیس
کد امنیتی