logo

در حال پردازش ...

اندونزی

اطلاعات مفید در مورد کشور اندونزی

اندونزی کشوری وسیع و پهناور است و مجموعه ای از 13000 جزیره زیبا و شگفت انگیز متصل به هم  را در خود دارد . پایتخت اندونزی جاکارتا میباشد . جاکارتا پرجمعیت ترین شهر اندونزی  از بزرگترین شهرها میان کشور های اسلامی است .

نقشه کشور اندونزی

 

اندونزی بین اقیانوس هند و اقیانوس آرام را در اختیار دارد. این کشور با مالزی از شمال، از شرق با تیمور و پاپوآ گینه نو دارای مرز مشترک بوده و همچنین از جنوب با استرالیا و پالائو، از شمال با فیلیپین، ویتنام، سنگاپور و تایلند همسایه می‏باشد و از شمال غربی مشرف به شبه جزیره‏ی هند می‏باشد. اندونزی بزرگترین مجمع الجزایر جهان بوده که در 18110 جزیره‏ی این کشور، 6000 نفر ساکن میباشند. این کشور بعد از چین، هند و آمریکا، با 240 میلیون جمعیت، چهارمین کشور پرجمعیت جهان و بزرگترین کشور در آسیای جنوب شرقی میباشد. این کشور با بزرگترین جمعیت مسلمان در جهان، از لحاظ رشد جمعیت، در حال رسیدن به ایالات متحده بوده و قبل از سال 2044 سومین کشور پرجمعیت جهان می‏شود. با این وجود، در دهه‏ اخیر که در سال 2010 به پایان رسید، رشد جمعیت در هر سال به میزان 49/1% باقی مانده که ناشی از مخالفت مسلمانان با برنامه افزایش جمعیت خانواده میباشد. اندونزی پس از گذشت دهه‏ های سوء مدیریت اقتصادی،همچنان 6/50 % جمعیت این کشور با توجه به آمار جمع آوری شده توسط بانک جهانی که در سال 2009انجام گرفته، در آمد کمتر از 2 دلار در روز را دارا می‏باشند این درحالی است که افراد کم بضاعت جامعه با نرخ درآمد 90/1 دلار در روز از در44 میلیون نفر در سال 2009 به 21 میلیون نفر در سال 2014 کاهش یافته است.

 

تورهای اندورنزی برای سفر

 

تاریخ اندونزی

تاریخ اولیه‏ مدرن اندونزی به بازه ‏ی زمانی 2500 الی 1500 قبل از میلاد که موجی از مهاجران آسترنیزه (Austronesian)، با رنگ پوست قهوه‏ای روشن و با اصالت تایوانی به این منطقه سرآزیر شدند، بازمی‏گردد.. اعتقاد بر این است که این گروه نوسنگی متشکل از افرادی که در سفرهای آزاد دریایی و کشاورزی مهارت داشتند، به سرعت جایگزین مردم بومی کم‏ جمعیت منطقه گردیده ‏اند.

 

فرهنگ مردم اندونزی

می‏توان بیان داشت که هیچ فرهنگ یکپارچه‏ای در اندونزی وجود ندارد. اما روش هندو به جامانده از ماجاپاهیت (Majapahit) امپراتور سابق ، چارچوبی برای بسیاری از سنت های فرهنگی موجود در جزایر مرکزی سوماترا، جاوه، بالی و لومبوک (Lombok) فراهم کرده است. شاید بتوان گفت که هنر خیمه‏شب‏بازی در سایه از نوع وایانگ کولت (wayang kulit ) ، متمایزترین هنر اندونزیایی بوده که از صحنه‏های با جزئیات دقیق از داستان‏های مهابخارات (Mahabharata) و رامايانا (Ramayana) و ديگر داستان هاي عامه پسند مردمي با ريتم هاي فوق‏العاده پيچيده از ارکستر گاملان (gamlan) اجرا می‏گردد که ریشه در مراسمات سنتی و جشن‏های مذهبی مردم این سرزمین دارد. اندونزی به لحاظ فرهنگی با مالزی در مواردی همچون پارچه‏ی باتیک (batik) و خنجر کریس (kris) و به لطف اسلام آمیزشی از فرهنگ عربی نیز با هم پیوند خورده است. 

 

همانطور که گفته شد اندونزی چهارمین کشور پرجمعیت جهان بوده که از بیش از 17000 جزیره تشکیل شده است. با این حال، اغلب وقتی که مردم به اندونزی فکر می کنند، تمام چیزی که به ذهنشان خطور می‏کند، بالی است. بالی با وجود این‏که مکانی بی‏نظیر بوده اما اندونزی یک مکان عالی برای تور مسافرت، چیزی بیش از بالی برای ارائه دارد.

 

 

 جاذبه های گردشگری اندونزی

جاذبه های گردشگری بالی
مشهورترین جاذبه های گردشگری بالی بهمراه عکس و اطلاعات کامل جاهای دیدنی و تفریحات ساحلی جزیره بالی را در آمیتیس ببینید.
همراه با آمیتیس
کد امنیتی