logo

در حال پردازش ...

هند

کشور هند کجاست

کشور هند در جنوب آسیا واقع شده است و پایتخت آن دهلی است. هند از شمال غربی با پاکستان، از شمال با چین، نپال، تبت و یونان همسایه است و از سمت شمال شرقی با بنگلادش و برمه مرزهای مشترک دارد. از سمت خاور دور نیز این کشور با خلیج بنگال، از جنوب با اقیانوس هند و از باختر با دریای عمان مرزهای دریایی مشترک دارد. مساحت این کشور پهناور چیزی در حدود ۳۲۸۷۲۶۳ کیلومتر مربع است و تقریباً دو برابر ایران مساحت هندوستان است. جمعیت این کشور نیز ۱۳۵۹۰۴۵۰۰۰ نفر است که در رده پر جمعیت ترین کشور در جهان قرار گرفته است. اولین کشور چین است و دومین کشور پر جمیعت هند است. تور هند ارزان برای بازدید از شهرهای زیبای این کشور و دیدن آداب و رسوم مردم آن از نزدیک به عنوان یکی از پرطرفدارترین تورها شناخته می شود.

هند

در این کشور بیش از سی و پنج شهر وجود دارد که در هر کدام تقریباً یک میلیون تن زندگی می کنند. ۲۹ ایالت، ۶ قلمرو متحد و قلمرو پایتختی ملی دهلی وجود دارد. از شهرهای مهم هند می توانیم به بمبئی، دهلی نو، حیدر آباد، میسور، کلکته، مدرس، بنگلور، اگرا، جی بور، گوا، پونا، سورات، کانپور، تریواندروم، بوپال و دهلی اشاره داشته باشیم. خطوط ساحلی هند تقریباً ۷۵۱۷ کیلومتر است. سی و پنج شهر بیش از یک میلیون جمعیت دارد.

آب و هوای کشور هند

کشور هند به دلیل وجود رشته کوه هیمالیا در سمت شمال این کشور از آب و هوای مرطوب و بارانی برخوردار است. این کشور عموماً پر باران است و خاک آن برای کشاورزی بسیار حاصلخیز است. تحت تأثیر صحرا تار نیز بادهای موسمی جنوب غربی و شمال شرق نیز به این کشور می وزد. چهار فصل هند سرد و خشک، گرم و خشک، فصل بارش و معتدل است. به خاطر وجود رشته کوه هیمالیا هوای سرد پائین روی که از سمت آسیایی میانه می وزد به شمال هند وارد نمی شود همین امر زمستان گرم و یا فقط معتدل و خنک را برای این بخش فراهم آورده است.

زمستان در شمال هند دچار مه گرفتگی است و هوا سرد و معتدل است و شما سرمای استخوان سوزی را در هند در فصل زمستان شاهد نخواهید بود. اگر بخواهیم در یک نگاه کلی آب و هوای هند را مورد بررسی قرار دهیم می توانیم بگویم در واقع به دلیل وجود مدار رأس‌السرطان آب و هوای این کشور استوایی و نیمه گرمسیری است. دمای هوا در تابستان به بیش از ۴۰ درجه می رسد و در مناطق ساحلی این دما همراه با رطوبت همراه است و تا سی درجه کاهش پیدا می کند. در مناطق بیابانی نیز دمای هوا به ۴۵ درجه نیز در فصل تابستان می رسد.

تاریخچه کشور هند

کشور هند و زندگی در این قاره به دویست تا چهار صد سال پیش باز می گردد. تمدن شهر سوخته در ایران با تمدن زندگی در حوزه رود سند یک قدمت سه هزار ساله مشابه دارد. اولین امپراتوری در هند با حکومت دودمان بین سال های ۳۲۶ تا ۲۰۰ پیش از میلاد شکل گرفت و دومین سلسله قدرتمند در این کشور به نام گوپتا در سال ۳۲۰ تا ۵۵۰ میلادی در شمال هند حاکمیت خود را تجربه کرده است. تا مدت ها درگیری های بسیاری برای حکومت در هند حاکم بود، اما جنوب هند همیشه امنیت و آرامش بیشتری نسبت به شمال هند را تجربه کرده است.

برای اولین بار مسلمان ها به کنار رود سند که اکنون پاکستان نام دارد به مراوده پرداختند. به شکلی که اولین حکومت مسلمان ها در هند به دوران سلطنت یا غلامان مسلمان شهرت دارد و اسلام رسماً بر هند حاکم شد. اولین پیشینه حضور انسان در هند به ۴۰۰ سال پیش برمی‌گردد. تمدن هند با شهر سوخته ایران یکی است و قدمتی سه هزار ساله دارد. اولین بار اسلام با حکومت غلامان مسلمان در هندوستان حاکم شده است.

اقتصاد کشور هند

کشور هند چهارمین اقتصاد بزرگ در جهان است و این امر به دلیل رشد اقتصادی هند در طی هشت سال گذشته است. اقتصاد کشور هند با رشد هشت درصدی همراه بوده است و این میزان از پیشرفت این کشور را به اقتصاد کشور چین بسیار نزدیک کرده است. درآمد سالانه این کشور ۷۲۰ دلار آمریکا در سال محاسبه شده است. بر اساس بررسی های به عمل آمده پیش بینی شده است که هند به رشد ده درصدی در اقتصاد در آینده نه چندان دور دست پیدا می کند. فروش محصولات هندی در بازارهای جهانی، سرمایه گذاری های کلان در کشور هند همچنان با مشکلات زیر بنایی بسیاری همراه است زیرا هستند کسانی که در این کشور در زیر خط فقر به سر می برند. ۳۴% مردم هند روزانه یک دلار درآمد دارند و ۸% درصد نیز با روزی دو دلار امرار و معاش می کنند بر اساس آخرین آمارهای بیش از ۳۰۰ میلیون نفر از مردمان هند در حال حاضر در زیر خط فقر به سر می برند.

زبان رسمی هند

کشور هند از تنوع زبانی بسیار زیادی نسبت به سایر کشورهای دیگر برخوردار است شاید برایتان جالب باشد که بدانید در این کشور ۱۶۵۲ زبان تاکنون به ثبت رسیده است. تعین مرز مشخصی برای زبان مشترک بین هندی ها وجود ندارد و تقریباً ۱۳ زبان استفاده شده در هند امروزه به کل منسوخ شده است و دیگر کارایی گذشته را ندارد؛ اما تقریباً ۴۱۵ زبان زنده در دنیا در هند مورد استفاده قرار گرفته است. تعداد گویش، زبان و لهجه های استفاده شده در هند بسیار زیاد است و تنوع آن از شمارش خارج شده است و تقریباً شش زبان عمده در این کشور عبارت است از هندی، تامیل، اردو، تلوگو، مراتی و بنگالی که ۵۰ میلیون نفر در هند با این زبان صحبت می کنند. هند زبان ملی سراسری ندارد و هندی و انگلیسی هر دو زبان رسمی این کشور محسوب می شوند.

تاج محل

شهرهای محبوب هند

کشور هند از شهرهای بسیار زیاد و باتنوع فرهنگی متفاوتی بهره گرفته است که بدون شک مجال تماشای تک تک شهرهای هند برایتان فراهم نیست؛ اما در ادامه سه شهر محبوب هند را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

  • دهلی: نمی توان در مورد زیبا ترین شهرهای هند صحبت کرد اما نامی از دهلی به میان نیاورد. یکی از مشهورترین و محبوب ترین شهرهای هند شهر دهلی است که شما به راحتی می توانید تمامی جاذبه های گردشگری را در این شهر بیابید. بناهای تاریخی، معابد، قلعه های قدیمی، مراکز خرید، رستوران های مشهور، انواع تفریحات و سرگرمی و وجود قلعه سرخ، مسجد جمعه، آرامگاه همایون و دروازه هند بدون شک تماشای این شهر به یک امر مهم در سفر به هند تبدیل کرده است.
  • جیپور: شنیدن نام جیپور در کنار دو شهر دهلی و آگرا این سه شهر را به یک مثلث طلایی در هند تبدیل کرده است. نام دیگر شهر چیپور شهر صورتی است، زیرا به افتخار ورود ملکه ویکتوریا به این شهر ساختمان ها و بناهای معروف را در سال ۱۸۷۶ به رنگ صورتی تغییر رنگ داده اند. اگر می خواهید فضایی متفاوت برای عکاسی های حرفه ای خود داشته باشید توصیه می کنیم به این شهر زیبا سفر کنید.
  • واراناسی: اگر می خواهید به تماشای آداب و رسوم روحانی شهر هند بپردازید به شما توصیه می کنیم واراناسی را از دست ندهید. قدمت این شهر زیبا به قرن ۱۱ میلادی بر می گردد و یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیا لقب گرفته است. مراسم غسل هندوها در آب رودخانه واراناسی یکی از شگفت انگیز ترین مراسم جهان است که بسیاری از گردشگران را به سمت خود جذب کرده است.
خصوصیات اخلاقی مردم هند

هند سرزمین سنت و فرهنگ های متفاوت است و بدون شک کثرت جمعیت در این شهر این تنوع فرهنگی را در این کشور بیشتر کرده است. زیبایی های فرهنگی، هنری و طبیعت گردی را به راحتی می توانید در این کشور هزار تو به نظاره بنشینید. از سلام و احوال پرسی تا مراسم مذهبی در این کشور در هر شهر به یک سبک و یک شکل اجرا می شود. شما با تماشای کشور هند می توانید زیبا ترین آداب و رسوم جهان را به نظاره بنشینید. کشور هند از متنوع ترین آداب و رسوم بهره گرفته است که در ادامه سه رسم جالب هند را برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

  1. استفاده از حلقه گل: حلقه گل در مراسم مختلف و برای مقاصد متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. برای مراسم عروسی، به منظور استقبال از یک مهمان عزیز و برای قدر دانی از محبت های یک نفر عموماً حلقه گل را استفاده می کنند.
  2. سینی خوش آمد گویی: سینی که در آن پودرهای رنگی تیلاک می ریزند و به منظور استقبال از شما برای ورود به بناهای هندی مورد استفاده قرار می گیرد. برای عشق ورزیدن، مراسم مذهبی و خوش آمد گویی از این سینی همراه با شمع و گل استفاده می شود.
  3. خال قرمز روی پیشانی: مردان و زنان هند از پودرهای رنگی قرمز برای خال انداختن روی پیشانی خود استفاده می کنند. استفاده از پودر قرمزی به نام کومکوم بر روی پیشانی خانم های هندی نشانه همسر داشتن آن ها است.

 جاذبه های گردشگری هند

جاذبه های گردشگری بمبئی
موزه‌ی پرنس ولز،موزه‌ای پرعظمت با آثاری درخورتوجه از دوران‌های مختلف تاریخ و هنر هند همراه با نمونه‌هایی از حیات وحش و آبزیان هندوستان است. باغ وحش بمبئی یکی از جذابیت های گردشگری و تفریحات بمبئی، باغ وحش بسیار زیبای آن است
جاذبه های گردشگری گوا
عکس دیدنی‌ها گوا و فعالیت‌ و تفریحات از سواحل گرفته تا پارک‌ها و تپه‌های ملی، کلیساها، قلعه‌ها، بازارها و مرداب‌ها، جاذبه‌های توریستی بسیاری در گوا وجود دارد که شاید اگر فهرست راهنمایی نداشته باشید، به سختی بتوانید همه ی آنها را یکجا بازدید کنید.
همراه با آمیتیس
کد امنیتی