logo

در حال پردازش ...

روسیه

روسیه

فدراسیون روسیه بزرگترین جمهوری در میان21 عضو اتحادیه کشورهای مستقل همسود (مشترک المنافع) به شمار می آید. این فدراسیون بیشتر سرزمین های اروپای شرقی و شمال آسیا را دربرمی گیرد و از دریای بالتیک در غرب تا اقیانوس آرام در شرق، و از اقیانوس منجمد شمالی در شمال تا دریای سیاه و قفقاز در جنوب گسترده شده است. این جمهوری در شمال غرب با نروژ و فنلاند؛ در غرب با استونی، لتویا، بلاروس، اکراین، لهستان، و لیتوانی؛ در جنوب غرب با گرجستان و آذربایجان؛ و در جنوب با قزاقستان، مغولستان، چین، و کره شمالی مرز مشترک دارد.پایتخت روسیه مسکو و واحد پول آن روبل می باشد.

جمعیت روسیه

براساس آخرین برآورد سازمان ملل متحد، جمعیت فدراسیون روسیه در تاریخ 7 مارس 2017 برابر با 143,395,598  بوده است.جمعیت روسیه 1.91% از کل جمعیت جهان را تشکیل می دهد. روسیه در میان کشورهای مستقل (و غیرمستقل)، مقام نهم را از نظر جمعیت داراست. تراکم جمعیت در روسیه برابر است با 9 نفر در کیلومتر مربع (23 نفر در مایل مربع). مساحت کل خشکی در روسیه برابر است با16,299,981  کیلومتر مربع ( 6,293,455مایل مربع(. درسال 2017، تعداد 104,883,814 نفر (73.2% از کل جمعیت روسیه) در شهرها ساکن بودند. میانگین سنی مردم روسیه 38.9 سال است.

همه چیز از روسیه

اطلاعات مفید درباره روسیه

روسیه کشوری پهناور ، ترکیب تماشایی هنر و تاریخ از پرجمعیت ترین کشورهای جهان محسوب می شود . پایتخت روسیه مسکو است . زبان رسمی کشور ، زبان روسی میباشد و اغلب مردمانش دین مسیحی ارتدکس دارند . تنها 4 درصد روس ها مسلمان هستند . مهمترین شهرهای این کشور وسیع مسکو ، سن پترزبورگ ، کازان و سامارا و... است . 

آب و هوای روسیه 

روسیه کشوری با آب و هوای  متنوع میباشد . با این حال به طور کلی می توان گفت روسیه تابستان های گرم و زمستان های بسیار سردی دارد . اغلب دمای هوا در زمستان به 30 درجه زیر صفر میرسد . در تابستان زمان خوبی برای سفر به روسیه است . در سن پترزبورگ شب ها نیز روشن است و به شب سفید شهرت دارد .  در بهار و پاییز نیز اگر به بارش باران علاقه دارید  به روسیه سفر کنید . در این فصل ها طبیعت ، زیبایی خاصی به کشور میبخشد و از سفرتان لذت میبرید . 

بهترین زمان سفر به روسیه

 

مسکو ، مرکز دیدنی های روسیه 

مسکو پایتخت کشور روسیه و مهمترین ، باشکوه ترین و دیدنی ترین شهر آن میباشد . جمعیت این شهر حدود یک دهم جمعیت کل کشور روسیه را تشکیل میدهد و بر این اساس این شهر پر جمعیت ترین شهر اروپا شناخته میشود . مسکو با مساحتی بیش از 46 هزار کیلومترمربع میتوان به جرات گفت مساحت این شهر از کشورهایی چون بلژیک ، سوئیس بیشتراست .زیبایی های این شهر از کاخ کرملین آغاز میشود که به عنوان سمبل این شهر  و کشور روسیه به حساب می آید. صومعه سنت باسیل با معماری باستانی از جمله تماشاییترین بناها در مسکو میباشد . و اما میدان سرخ که از آن جا به کلیسای سنت باسیل و موزه لنین دسترسی دارید نیز قلب شهر محسوب میشود . از دیگر جاذبه های تماشایی این شهر میتوان به تئاتر بولشوی ، کافه گردی در خیابان جذاب آربت ، آرامگاه لنین و ... اشاره کرد . 

 

اطلاعات مفید درباره مسکو

 

سنت پترزبورگ ، سرزمین تاریخ و فرهنگ روسیه

سنت پترزبورگ ، بعد از مسکو زیباترین شهر روسیه میباشد . این شهر زیبا جهت داشتن رودخانه های بی شمارش به ونیز شمال شهرت دارد . این شهر زیبا با تاریخ با شکوه ، معماری و هنر بی نظیر ، شب های زنده ، سرگرمی های بی شمار بسیار دیدنی است . از موارد دیگری که شما را وسوسه میکند به این شهر زیبا سفر کنید شب های سفید این شهر در فصل تابستان است که اغلب در شبانه روز هوا روشن و یا گرگ و میش است و به یکی از جاذبه های سنت پترزبورگ تبدیل شده است .کاخ هرمیتاژ ، تئاتر مارینسکی ، قایق سواری در رودخانه نوا ، قلعه پیتر و پل و اما مشهورترین بنای این شهر یعنی سوارکار برنزی از جمله دیدنی های این شهر است که هیچگاه از تماشای آنها خسته نخواهید شد .

 

همه چبز از سنت پترزبورگ

 

سوچی ، شهر تفریح و ساحل روسیه

شهر سوچی ، شهر توریستی و تابستانی کشور روسیه است که به مروارید دریای سیاه شهرت دارد . این شهر ساحلی با طبیعت فریبنده خود جمعیتی حدود 430 هزار نفر دارد که اکثرا روسی هستند . پارک گیاه شناسی ، پارک ریویرا ، موزه تاریخ شهر ، بندر سی پورت از دیدنی های این شهر هستند . 

 

 

همه چیز از سوچی  روسیه

 

کازان ، از قدیمی ترین شهر های روسیه 

شهر کازان که به عنوان پایتخت تاتار ها در روسیه میباشد جزو قدیمی ترین شهر های روسیه به شمار میرود . تنوع دین و مذهب و فرهنگ در این شهر بسیار جذاب است . شما میتوانید کلیساهای باشکوه را در کنار مساجد زیبا تماشا کنید . موزه تاریخ کازان ، خیبان بومانا ، موزه سبک زندگی شوروی ، محله قدیمی تاتار ، معبد همه ادیان از دیدنی های این شهر تاریخی میباشد .

 

اطلاعات مفید از کازان

 

 

 جاذبه های گردشگری روسیه

جاذبه های توریستی و گردشگری سوچی
سوچی شهری خوش آب و هوا و پر از جاذبه‌های طبیعی، تفریحی و تاریخی است. اگر به تاریخ علاقمندید (از تاریخ باستان تا تاریخ شوروی سابق)، اگر می‌خواهید کمی استراحت کنید و از هوایی تمیز و خنک لذت ببرید و اگر می‌خواهید تفریحات مختلف را تجربه کنید، به سوچی بروید.
جاذبه های توریستی و گردشگری مسکو
مسکو، پایتخت روسیه، شهری زیبا و تاریخی است که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این شهر که بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر قاره‌ی اروپا محسوب می‌شود، دیدنی‌های فراوان دارد . جاذبه های توریستی و گردشگری مسکو | مناطق دیدنی مسکو
جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ
12 جاذبه توریستی سن پترزبورگ . سنت پترزبورگ که یکی از زیباترین شهرهای جهان به شمارمی آید، همه ویژگی های لازم برای سفری فراموش نشدنی را داراست: هنر متعالی، معماری باشکوه، امکانات نامحدود سرگرمی و فعالیت  شبانه، تاریخی بی نظیر، و آداب فرهنگی غنی که انگیزه بخش و پرورش دهنده برخی از بزرگترین آثار ادبی، موسیقی، و هنرهای تجسمی جهان بوده اند.
همراه با آمیتیس
کد امنیتی