logo

در حال پردازش ...

ترکیه

اطلاعات مفید در مورد کشور ترکیه

ترکیه یکی از پیوندگاه‌های دو قاره آسیا و اروپا می‌باشد، بنابراین کشوری اوراسیایی است که قسمت بزرگ آناتولی (آسیای کوچک) در جنوب شرق آسیا و خاورمیانه و بخش کوچک تراکیه در منطقه بالکان واقع شده است. پایتخت این کشور آنکارا و دارای وسعت 783.562 کیلومتر مربع می‌باشد. زبان رسمی آن ترکی و واحد پوا لیر ترکیه است. از شهرهای مهم کشور ترکیه استانبول، ازمیر، آدانا، ارزروم، وان، آنتالیا، قونیه، بورسا و اورفا می‌باشد که در تور ترکیه می‌توان به آنها سفر کرد.. ترکیه دارای شش همسایه آسیایی و دو همسایه اروپایی است که عبارتند از جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ایران، گرجستان، عراق، سوریه و همسایه‌های اروپایی بلغارستان و یونان می‌باشد. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از شرق با دو دریای کوچک مرمره و اژه و از جنوب شرق با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. علاوه بر این، ترکیه دارای دو تنگه بسفر و داردانل است.


کشور ترکیه کوهستانی و نسبتا پر باران است. 97 درصد مردم این کشور مسلمان هستند که دارای اکثریت سنی و 15 تا 20 درصد علوی دارد. حکومت ترکیه لائیک است اما بسیاری از مردم هنوز پایبند به دین اسلام هستند و در این کشور عید قربان و عید فطر تعطیل رسمی است.
اقتصاد ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و مدرن است و کشاورزی نقش عمده را در اقتصاد این کشور دارد. ترکیه از نظر گردشگری بسیار پیشرفته شده که اقتصاد آن بر گردشگری هم وابسته است.  در سالهای اخیر ترکیه مقصد بسیاری از جهانگردان اروپایی شده است که می‌توانند از جاذبه‌های گردشگری آن بهره ببرند.
برخی از جاذبه‌های گردشگری که در تور ترکیه دیدن می‌کنید شامل ایاصوفیه استانبول، مسجد سلطان احمد استانبول، مینیا تورک استانبول، کاخ توپ کاپی استانبول، موزه هنرهای اسلامی استانبول، منطقه جنگلی دریای سیاه و غیره می‌باشد. 

 جاذبه های گردشگری ترکیه

جاذبه های گردشگری کوش آداسی
کوش‌آداسی با دیدنی‌های تاریخی، سواحل زیبا و جنگل‌های کاج کناره‌ی دریا، برای گردشگران هم شهری تفریحی به حساب می‌آید. کوش‌آداسی به دلیل سواحل شنی و صخره‌ایش معروف می باشد که یکی از پرطرفدارترین سواحل برای انواع ورزش‌های آبی مثل شنا، غواصی و اسکی روی آب است.
جاذبه های گردشگری بدروم
قدم زدن در سواحل بدروم ، از خاطره انگیز ترین لحظات تور ترکیه خواهد بود . بدروم هیچ وقت تکراری نمی‌شود و جذابیتش را از دست نمی‌دهد. این شهر بیش از دیگر شهرهای ساحلی ترکیه زیبایی دارد، از قصرهای پر زرق و برق گرفته تا تفرج‌گاه‌های ساحلی زیبا از کافه‌های پر گل گرفته
جاذبه های گردشگری استانبول
مشهورترین جاذبه های گردشگری استانبول بهمراه عکس و اطلاعات کامل جاهای دیدنی استانبول و تفریحات استانبول را در آمیتیس ببینید.
جاذبه های گردشگری آنتالیا
آنتالیا مکان‌های گردشگری زیادی را دارد به خصوص خط ساحلی گسترده و کشیده شده، منطقه‌هایی که شامل استراحتگاه کوچک برای تعطیلات است پس به اندازه کافی این شهر قابلیت دیدن و شناختن دارد
جاذبه های گردشگری آلانیا
آلانیا شهری آرام و رویایی در ترکیه است که با دیدنی های تاریخی و طبیعت بی نظیر هر گردشگری را وسوسه میکند به این شهر ساحلی و زیبا سفر کند . 6 مورد از بهترین جاهای دیدنی آلانیا ترکیه که در سفر به ترکیه باید از آنها استفاده کنید: پارک های آبی و شنا با دلفین ها، قلعه آلانیا، تا مراکز خرید و بازارهای دیدنی آلانیا ترکیه ، برنامه ریزی سفر را با راهنمای سفر به آلانیای آمیتیس تجربه کنید.
جاذبه های گردشگری آنکارا
لیست جاذبه های گردشگری آنکارا بهمراه عکس و اطلاعات کامل جاهای دیدنی آنکارا و تفریحات ساحلی و دیدنی های آنکارا را در آمیتیس ببینید.
جاذبه های توریستی و گردشگری مارماریس
مشهورترین جاذبه های گردشگری مارماریس بهمراه عکس و اطلاعات کامل جاهای دیدنی و تفریحات ساحلی مارماریس را در آمیتیس ببینید.
جاذبه های گردشگری دیدیم
دیدیم با تاریخچه ارزشمند خود ، ساحل های بی نظیر و طبیعت زیبا هر ساله پذیرای هزاران توریست داخلی و خارجی می باشد . دیدیم به " بهشت گمشده ی ترکیه " شهرت دارد . سفر به شهر دیدیم با ردّ پایی تاریخی پر فراز و نشیب در دنیای مدرن امروزی ، برایتان سفری فراموش نشدنی خواهد بود.
همراه با آمیتیس
کد امنیتی