logo

در حال پردازش ...

شهر آلانیا

درباره شهر آلانیا

اطلاعات مفید در مورد شهر آلانیا ترکیه

آلانیا شهری ساحلی و تاریخی در 135 کیلومتری شهر آنتالیاست و بنابراین جزوی از منطقه آنتالیا محسوب می‌شود. آلانیا با وسعت 1598 کیلومتر مربع و جمعیت بیش از 28 هزار نفر شهری ساحلی و در عین حال تاریخی است که میان گردشگران محبوبیت خاصی دارد . این شهر میان دریای مدیترانه و رشته کوههای توروس واقع شده است . نزدیک ترین فرودگاه در 30 کیلومتری شهر قرار دارد .آلانیا در زمان سلجوقیان به عنوان پایتخت بود . هم چنین این شهر دوران امپراطوری روم ، بیزانس و عثمانی را به خود دیده است . بنابراین این شهر زیبا  علاوه بر اینکه شهر ساحل و آفتاب است از لحاظ تاریخی نیز  از اهمیت زیادی برخوردار است . 

شهر آلانیا ترکیه

زبان رسمی : ترکی 

واحد پول : لیر ترکیه 

اختلاف زمانی با تهران : ( 1:30_ ) آلانیا یک ساعت و نیم از تهران عقب تر است .

آب و هوای آلانیا

این شهر دارای تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های گرم و خشک است و در بهار و پاییز دارای آب و هوای بسیار خوب و معتدل مدیترانه‌ای می‌باشد؛  در آلانیا بارش برف به جز در ارتغاعات کو ههای شمالی شهر دیده نمی شود . هوا در 10 ماه سال آفتابی میباشد .با این حال  بهترین ماه برای سفر و شنا از مرداد تا شهریور است. 

جاذبه های آلانیا

یکی از جاذبه‌های گردشگری آن برج قرمز است که از برج‌های تاریخی در این شهر است و توسط یکی از برجسته‌ترین معمارای آن زمان به نام ابوعلی رها ساخته شده است. یکی دیگر از جاذبه‌ها قلعه سلجوقی است که از دوران سلجوقیه باقی مانده است. از زیباترین سواحل آلانیا، ساحل کلئوپاتراست که دارای آبی بسیار شفاف است. غار دیم دومین غار بزرگ کشور ترکیه است که در شهر آلانیا واقع شده که در آن دریاچه کوچکی وجود دارد که با اتوبوس‌های اختصاص داده شده بازدیدکنندگان از شهر به غار می‌روند. از نظر هزینه آلانیا یکی از شهرهای ارزان و پرگردشگر ترکیه می‌باشد. همچنین از تهران پرواز مستقیمی به آلانیا وجود ندارد و باید بلیط هواپیما به سمت آنتالیا تهیه کنید و سپس از آنتالیا به آلانیا سفر کنید.

دیدنی های آلانیا

 

برای مشاهده قیمت تورهای آلانیا اینجا کلیک کنید : قیمت تورهای آلانیا

اطلاعات مفید شهر آلانیا

همراه با آمیتیس
کد امنیتی