logo

در حال پردازش ...

شهر پاتایا

درباره شهر پاتایا

اطلاعات مفید در مورد شهر پاتایا

پنجاه سال قبل،پاتایا دهکدهٔ ماهیگیری کوچک آرامی بود که همسایگان‌شان تا شمال، ناکلوآ، و تا جنوب، رایونگ آن را کوچک جلوه می‌دادند. تنها ادعای شهرتش این است که در قرن سیزهم مکان استراحتی برای نیروهای جنگی شاه «نارای» بزرگ در طی اردوی‌اش برای بیرون راندن مهاجمین میانماری بود. پاتایا نامش را از آن اردوی موقتی شبانه گرفته است. سپس، جنگ ویتنام و حملهٔ نیروهای خارجی کم‌خطرتری آغاز شد. تایلند از تلاش‌های امریکا در منطقه حمایت کرد!پایگاه‌هایی با هزاران امریکایی جوان فراهم کرد که نیازشان تفریح و استراحت بود.

 

شهر پاتایا تایلند

 

چطور ممکن است که زمان روندی تاریخی ثابت بماند؟ در مدتی که پاتایا با چند تن از انسان‌های شجاع‌ به محبوبیت رسیده بود که جاده ناهمواری را ازبانکوک تسطیح کردند تا از آبهای بلورین، استخرهای غواصی بزرگ و، به مدت کمی پس از آن، از رستوران‌های ساحلی استفاده کنند، شاید ۲۹ ژوئن ۱۹۵۹ بود که ۴ یا ۵ کامیون پر از نیروهای نظامی امریکایی در حین خروج از پایگاهشان در ناخون راتچاسیما به دهکدهٔ پاتایا رسیدند. به محض ورود به پاتایا، خانه‌های متعلق به «فرایا سانتورن» را اجاره کردند که در امتداد کرانهٔ جنوبی ساحل پاتایا بود که امروزه به «استریپ» معروف است. نیروی دریایی حدود یک هفته در آنجا ماند و سپس به پایگاه بازگشت. اگر آنها مدتی را در پاتایا با ساکنین خونگرم آنجا می‌گذراندند، شایعاتی پخش می‌شد. گروه جدیدی از نیروهای دریایی دائماً بصورت دوره‌ای به دهکده می‌آمدند و دهکده‌داران خود را برای تأمین مایحتاج‌شان آماده می‌کردند. این حادثه را می‌توان تولد پاتایا به عنوان یک تفریحگاه توریستی و گردشگری محسوب کرد.

پاتایا مدام با چنان سرعتی به واسطهٔ گردشگران تایلندی و خارجی محبوب شد که دولت محلی نمی‌توانست از عهدهٔ ادارهٔ شهر برآید.  در سال ۱۹۷۶، زیرساخت و حاکمیت پاتایا با ناکلوآ یکی شد و دولت قانون شهر پاتایا را سال ۱۹۷۸ اعلام نمود که به واسطهٔ آن با ادغام شهرهای ناکلوآ و پاتایا پنجمین شهر دولت محلی ساخته شد. در نتیجه، شهر پاتایا متولد شد و، بدین ترتیب، با گردش داخلی همواره رو به رشد بازدیدکنندگان و ساکنین از طبقات صنعتی روبه‌پیشرفت اطراف شهر، پاتایا به شهر امروزی توسعه پیدا کرد.

 

دیدنی‌های جالب پاتایا

در حال حاضر، پاتایا لذت تفریحگاه‌های ساحلی، غذاخوری‌های شهرمانند،مراکز خرید و امکانات تفریحات شبانه را با بیش از ۳۰۰ هتل مناسب، هزاران فروشگاه،رستوران تلفیق کرده است. افزون بر این، انواع و اقسام ورزش‌ها و فعالیت‌های تفریحی نیز در اینجا وجود دارد، از جمله ورزش‌های ساحلی، زمین‌های گلف، زمین‌های تنیس،محوطهٔ مسابقات کارتینگ،باشگاه برای تمرینات ورزشی، وزنه‌برداری و بکس تایلندی.

 

نقشه پاتایا در تایلند

 

پاتایا طیف وسیعی از فعالیت‌ها را ممکن کرده است. در طول روز، می‌توان از فیل‌سواری یا راندن موتورهای کوچک اتوماتیک کم‌ارتفاع، موتورسیکلت‌های غول‌پیکر یا حتی جیب‌های رنگارنگ غول‌آسا لذت برد. برخی هم تیراندازی با سلاح‌های گرم، غواصی با وسایل و موج‌سواری، ماهیگیری در آبهای عمیق، راندن قایق‌های موتوری سریع‌السیر، اسکوتر، اسکی‌بازی روی آب، پاراسیلینگ، یا ورزش‌های هوایی مثل پرواز با گلایدرهای فوق‌سبک و گلایدرهای موتورپروانه‌ای را انتخاب می‌کنند. از سوی دیگر، شبها رستوران‌ها، زمین‌های بولینگ، باشگاه‌های بیلیارد و اسنوکر، ، سونا و اتاق‌های ماساژ هم در خدمت بازدیدکنندگان‌اند، بماند که فروشگاه‌های باورنکردنی‌اش بی‌وقفه صبح تا شب باز و در دسترس مهمانان‌اند.


جشنواره‌ها و مسابقات

جشنواره و جشن های پاتایا

 1. جشنواره وان لای

گرمای تایلند بعد از ماه آوریل شدت می‌گیرد. مردم قدیم این شهر به قدری هوشیار بودند که برای آنکه خودشان را خنک کنند و جشن سال نو بگیرند، جشنواره سونگ‌کران را راه انداختند. در منطقهٔ مرکزی، این جشنواره معمولاً در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ آوریل برگزار می‌شود، در حالی‌که، در شرق پاتایا، زمان شروع‌اش متفاوت است که در روزهای ۱۶ تا ۱۸ یا ۱۹ آوریل، معروف به «وان لای» (روز گردش)، سرگرمی‌های آب‌بازی‌شان آغاز می‌شود.

شهر پاتایا جشنواره وان لای را هر ساله در نوزدهم آوریل با فعالیت‌هایی مثل آب‌بازی با بزرگترها، فعالیت‌های دسته‌جمعی و بازی دوزینگ (اصطلاحاً میل‌زنی) و فعالیت‌های دیگری با آب برگزار می‌کند که زمانی برای تفریح تایلندی‌ها و همچنین اتباع خارجی‌ست.

مشاهده بهترین تورهای پاتایا با قیمت و نکات مفید قبل از سفر به پاتایا را در این شهر بنویسید.

 

 2. جشنواره پاتایا

این جشنواره بطور معمول در اواسط ماه آوریل برای تبلیغ گردشگری و شهرت و اعتبار پاتایا برگزار میشود. در این جشنواره، شناورهای پرازگل در امتداد خیابان‌ها رژه می‌روند. مسابقه زیباترین دوشیزه پاتایا و نیز، رقابت‌های ورزش‌های آبی سنتی و ساخت قلعه‌های شنی نیز در این میان برگزار می‌شوند. همچنین، نمایش تماشایی آتش‌بازی هم در ساحل برگزار می‌شود.

 

 

 3. مسابقات بوفالوی چانبوری

این مسابقات در چانبوری هر ساله در ماه اکتبر برگزار می‌شوند. بوفالوی اهلی آسیایی یکی از وابستگی‌های اصلی مزرعه‌داران تایلندی‌ست، اما، در این رویداد سالیانه، جای شخم زدن زمین‌های محلی، از بوفالوها برای مصارف سرگرم‌کننده‌تری مثل مسابقات بوفالو و رقابت‌هایی شبیه به گاوبازی استفاده می‌کنند. مسابقات زیبا به جنبهٔ سرگرمی جشنواره می‌افزایند که باعث جذب انبوه بازدیدکنندگان از تفریحگاه‌های ساحلی اطراف می‌شود.

 

 4. پاتایا، بهشت مسافران

پاتایا در امتداد ساحل شرقی خلیج تایلند، حدود ۱۷۰ کیلومتری ساحل جنوبی بانکوک، قرار دارد . پاتایا، از دهکده ماهیگیری دهه ۱۹۶۰، اکنون به شکل محل موردپسندی برای تعطیلات آسیای جنوب شرقی ظاهر شده است. 

برخلاف سایر تفریحگاه‌های ساحلی که در آنها محیط طبیعی به عنوان آهنربایی برای جذب گردشگران استفاده می‌شود، پاتایا تمام تلاش‌اش را می‌کند تا بهترین از همه‌چیز را برای بازدیدکنندگان فراهم کند. در اینجا، همه‌چیز به معنای هرچیزی‌ست که گردشگران می‌توانند در طی تعطیلات تصور کنند:تفریح، سرگرمی، ورزش، دیدن مناظر و خوش‌گذرانی. به زبان ساده، پاتایا بهشتی برای همه‌ است، زیرا انواع و اقسام جاذبه‌هایی که مناسب همه نوع افراد است، دارد. اینجا جایی‌ست که می‌توانید روزتان را، از غروب تا روشنایی صبح، با تفریحات ناتمامش پر کنید، یا می‌توانید هیچ کاری نکنید و فقط استراحت کنید.

 

اطلاعات مفید شهر پاتایا

همراه با آمیتیس
کد امنیتی