logo

در حال پردازش ...

تور آلانیا

تور آلانیا بهار 99

آلانیا یک شهر ساحلی می باشد که در جنوب کشور ترکیه قرار دارد این شهر به شهر قعله ای نیز مشهور است به این خاطرر که قلعه ای به قدمت 1225 سال در اینجا واقع شده است آلانیا دارای سواحل شنی و آثار باستانی زیادی می باشد  این شهر دارای هتل های بسیار زیادی می باشد آلانیا معروف است به سواحل تمیز ماسه ای و دریای کریستالی  که گردشگران زیادی همه ساله تور آلانیا را به خاطر استفاده و لذت بردن از این طبعیت زیبا به این شهر سفر می کنند این شهر 2 اسکله برای گردشگران تور آلانیا دارد که به دو اسکله جدید و قدیم تقسیم شده است یکی از اسکله ها برای افرادی می باشد که دارای قایق و کشتی های شخصی می باشد که در مرکز شهر قرار دارد و اسکله قدیمی که الان بازسازی شده است مخصوص گردشگران تور بهار آلانیا می باشد همچنین شما می توانید در این شهر رستوران ها و کافه قدیمی نیز وجود دارد که می توانید در طی تور آلانیا از این کافه ها قدیمی دیدن فرمایید.

قیمت تور آلانیا نوروز 99

آب و هوای آلانیا

آلانیا یک شهر مدیترانه ای می باشد و از همین رو دارای آب و هوای معتدلی می باشد در نوروز و تابستان آلانیا دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد و زمستان دارای آب و هوای بارانی و مرطوبی می باشد از همین رو آب و هوای این شهر در بیشتر روز سال خنک می باشد و میانگینی بین 19 تا 21 درجه سانتی گراد می باشد و به خاطر همین آب و هوای مناسبی گردشگران و مسافران زیادی تور آلانیا بهار 99 را برای سفر انتخاب می کنند

دیدنی های تور بهار آلانیا را از دست ندهید

در تورهای بهار یکی از مهمترین بخش های مسافرت برنامه ریزی درست و زمانبندی بازدید از دیدنی های شهر مورد نظر است. برای این کار نیاز است شما ابتدا لیستی از جاذبه های مطرح شهر مورد نظر را داشته باشید و یک برنامه ریزی مناسب برای بازدید از دیدنی ها انجام دهید. آژانس آمیتیس مجری مستقیم تورهای بهاری آلانیا است که می توانید با خاطری آسوده برنامه سفر خود را به کارشناسان آمیتیس بسپارید.

قلعه (قصر) آلانیا

قلعه یا قصر آلانیا که با نام کاله یا کالسی نیز شناخته می شود، همچون جزیره ای است که از سه طرف توسط دریا و از طرف دیگر توسط مدرن ترین بخش شهر احاطه شده است. اگرچه تمام نشانه ها تابلو ها برای بازدید شما را به مرتفع ترین نقطه هدایت میکنند ولی حقیقت این است که بازدید قلعه در تور آلانیا می توان از لب دریا و در کنار دیوار ها نیز شروع کرد. به ویژه که یکی از جذاب ترین قسمت های قلعه که میتوان از لب دریا به بازدید آن پرداخت، شکل شبه جزیره ای است که این قلعه به وسیله پیش رفتن در دریا به خود گرفته و به وسیله انبوهی از تکه سنگ ها احاطه شده است. به این نوع ساختار در زبان ترکی آدام آتاجا (Adam Atacağı) گفته می شود که در زبان ترکی معنی معادل "مکان پرتاب مردم" دارد. در واقع این مدل معماری به منظور مجازات افراد محکوم به مرگ، با پرتاب به سمت دریا و سخره ها طراحی شده است. این قلعه در اتفاع 250 متری از سطح دریا و در بالاترین قسمت تخت سنگ های موجود در ساحل مدیترانه واقع شده است

قلعه آلانیا تنها قلعه باقیمانده از دوران سلجوقی است که تا به امروز حفاظت شده است. در سال ۱۲۲۵ در محل خرابه های قلعه روم ، از سوی سلطان سلجوقی علاء الدین کیقباد قلعه جدیدی ساخته شده است . این قلعه دارای ۸۳ برج و ۱۴۰ کنگره است . این قلعه که دارای ۳ ردیف حصار می باشد از قلعه های درونی و بیرونی تشکیل یافته است . این قلعه شامل کلیسای آیا یورگی ، مسجد سلطان سلیمان قانونی ، آرامگاه سلطان آکشابه ، حمام سلجوقی، آرامگاه سیتی زینب کاخ سلطان علاء الدین ، آب انبارهای کوچک و بزرگ ، فانوس دریایی و زندان بوده و یک خزانه تاریخی است

برج قرمز و یا کیزیلکولی

معروف ترین بخش این قلعه، برج قرمز و یا کیزیلکولی (Kızıl Kule) است که به صورت نمادی از شهر نیز معرفی می شود و در پرچم شهر نیز تصویری از این برج به چشم می خورد. این برج 8 ضلعی نزدیک ترین قسمت قلعه به دریاست. در گذشته از طبقات زیرین این برج به عنوان آب انبار استفاده میشده است. ساخت این برج همانطور که پیشتر اشاره شد در زمان سلجوقیان و همزمان با پادشاهی سلطان علاء الدین کیقباد در سال 1226 به پایان رسید. سلطان معمار برجسته، ابو علی رحه را از حلب سوریه به آلانیا آورد تا کار ساخت این برج را به اتمام برساند.

نام این برج از آجر های قرمز رنگی که در ساختار آن به کار رفته اند، الهام گرفته شده است. بدنه این برج ارتفاعی برابر با 30 متر و عرضی در حدود 12.5 را شامل می شود. معماری این برج یکی از بهترین و زیباترین معماری های نظامی قرون وسطی را به نمایش می گذارد و به عنوان بهترین ساختمان باقی مانده از سلجوقیان در این منطقه شناخته می شود. مشابه با بسیاری دیگر از مناطق تاریخی شهر در بالای این برج نیز همیشه می توان پرچم برافراشته شده ی ترکیه را مشاهده نمود.

این برج شامل پنج طبقه می‌باشد که در سال 1979 طبقه همکف و اول آن به عنوان موزه مردم شناسی آلانیا گشایش یافت. در این موزه میتوانید انواع فرش، کالاهای خانگی ، اسلحه و اشیاء ساخته شده با دست را که آثاری از عصر پالئولیتیک تا دوره عثمانی است ، را ملاحضه نمایید. در این موزه در کنار ارائه اطلاعات تاریخی به بازدید کنندگاه برج و قلعه در تور آلانیا به معرفی ساختار پوشش و نماد های دوران سلجوقی به ویژه عقاب دو سر معروف سلجوقی (که در پرچم شهر نیز تصویر آن دیده می شود) می پردازد. نقش این برج بر روی اسکناس 250 هزار لیری ترکیه که در سالهای 1992 تا 2005 به چاپ رسیده بودند، قابل مشاهده است.

تور آلانیا لحظه آخری

غواصی و دلفیناریوم

غواصی در حال حاضر در آلانیا یکی از محبوب ترین فعالیت ها در میان گردشگران است. آب و هوای بسیار خوب و داشتن اقلیم فوق العاده در نوروز، خورشید درخشان و ساحل تمیز و زلال، سبب این توجه خاص به غواصی در آلانیا شده است. غواصی در آلانیا در تمامی طول سال امکانپذیر بوده و سایت‌های کم عمق آن برای غواصی تمامی افراد و حتی اشخاص مبتدی بسیار مناسب است. علاوه بر غواصی در آلانیا دلفیناریوم بسیار زیبایی وجود دارد که در 18 کیلومتری شهر واقع شده است. شما و فرزندانتان در این فضا لذتهای فراموش نشدنی از دلفین ها و نمایش فُک ها خواهید داشت. همچنین بعد از نمایش می توانید شنا کردن با دلفین ها، گرفتن عکس و خوردن یک غذای سبک در یک کافه را در این محل تجربه کنید.

سوغاتی های آلانیا

با توجه به وفور توریست های اروپایی در این منطقه ، تقریبا تمام افراد واحد پولی یورو را برای خرید می پذیرند و این موضوع باعث خواهد شد که تا جای ممکن از تبدیل ارز پرهیز شود. زمانی که از دستگاه های خود پرداز درخواست وجه دریافت می کنید میتوانید علاوه بر دریافت لیر، یورو نیز دریافت کنید. جدا از رایج بودن یورو، تقریبا تمام ارز های اروپا مانند ارز ها کشور های حوزه اسکاندیناوی نیز مورد پذیرش درصد بالایی از افراد است. این موضوعی است که آلانیا را در تمام ترکیه خاص می کند. آلانیا شهری است که در آن تمام خیابان ها لب تا لب با مغازه هایی پر شده اند. اگر چند خیابان این شهر را طی کنید خواهید فهمید که اکثر مغازه ها اجناسی مشابه با هم به فروش می رسانند. تور آلانیا اگر یکی از طرف داران محصولات ارزان تقلبی هستید، آلانیا در بهار یکی از بهشت های خرید شما خواهد بود. در این شهر انواع و اقسام تولیداتی که از روی برند های اصلی کپی برداری شده اند با قیمتی بسیار ارزان در اختیار شما خواهد بود. از جمله این اجناس می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • پوشاک شامل: کفش و تیشرت و شلوار
  • ساعت : تقریبا مدل کپی برداری شده تمام برند ها موجود است.
  • عینک آفتابی
  • کیف و کیف پول
  • ست های چینی ترکی به ویژه ست های چای نوشی

برای چانه زنی آماده باشید. در آلانیا چانه زنی رسمی کاملا عادی است و مغازه داران با انتظار اینکه شما چانه زنی خواهید کرد قیمت ها را به شما اعلام میکنند. به دلیل این موضوع شاید مناسب باشد در زمان خرید ، قیمت های مشابه را در اینترنت جست و جو کنید. مراقب باشید، سنت چانه زنی در آلانیا شامل سوپر مارکت ها، خوار و بار فروشی ها و پمپ بنزین ها نخواهد بود. با چانه زنی تقریبا می توان قیمت تمام خدمات توریستی که به شما اعلام می شود را نیز کاهش داد.

تور بهار آلانیا با پرواز فری برد

پرواز  آلانیا با ایرلاین فری‌برد ترکیه ، یکی از آرامش بخش ترین تجربه ها برای سفر به  تور آلانیا می باشد. هواپیمایی فری برد با اختصاص پروازی بیاد ماندنی  به فرودگاه اصلی آنتالیا  برای گردشگران تور بهار آلانیا موقعیت مناسبی را فراهم کرده است تا از سفر خود نهایت لذت را برده . با توجه به خدمات این هواپیمایی ، آمیتیس سعی دارد سفری خاطره انگیز برای شما مسافرین عزیز فراهم کند.

 دیدگاه ها

امتیاز دهید:
کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی