logo

در حال پردازش ...

تور مالدیو

تور مالدیو (ویژه مهر و آبان ماه 99 )
۴ شب و ۵ روز  شروع قیمت از: ۴۴۰ دلار   ایرلاین: قطر ایرویز   اعتبار از ۱ مهر تا ۱۰ آبان

تور مالدیو تابستان 99

تور های مالدیو

چرا برای سفر تور مالدیو را انتخاب کنیم؟

تصور کنید یک ویلای خصوصی که روی آبهای درخشان آبی قرار گرفته است،روزهایی که با غروب طلایی خورشید پایان می پذیرد و شما را به خوردن مرکبات محلی به رنگ غروب ترغیب می کند، سرویس سرو غذای با کیفیت و یک ماساژ آماده به حضور که شما را از هر سفر درون شهری غیر لازم بی‌نیاز می کند مالدیو و تنها چیزی که باعث می شود شما حاضر به ترک مکانتان شوید تپه های مرجانی نفس گیر و موجودات زیر آب خواهند بود که آن هم قطعا یک جلسه زیر دریاگردی برای یک معرفی جانانه را طلب می کند. این مالدیو است!

نکات جالب تور مالدیو

  • رفت آمد بین جزایر با قایق پر سرعت انجام می شود
  • می توانید در تور بهار مالدیو از موزیک زنده و از غذاهای بین المللی بهرمند شوید
  • در مسیر رفت و آمد بین جزیره ها در طول مسیر دلفین ها و ماهی های پرنده را می توانید مشاهده کنید

آب و هوای مالدیو

مالدیو منطقه گرمسیری است که در طول سال شاهد روزهای آفتابی بسیاریست و دمای هوای  بطور متوسط حدود 30 درجه سانتی گراد است. با این حال بارش باران در طول ماههای آوریل تا اکتبر و بخصوص بادهای موسمی جنوب غربی (بادهای باران زای مانسون) در ماه جون، جولای و آگوست، بطور قابل توجهی افزایش می یابد تقریبا اکثر مالدیوی ها مسلمان سنی هستند و فرهنگ محلی ترکیبی از تأثیرات هندیها، سینهال‌ها و اعراب است. در حالی که الکل، گوشت خوک، مواد مخدر و پیروی از اعمال مذاهب غیر از اسلام (در ملاء عام) در جزایر دارای سکنه ممنوع است، در جزایر استراحتگاهی توریستی تقریبا هر چیزی مجاز است.تعطیلات آخر هفته در مالدیو جمعه و شنبه است که طی آن بانک ها، ادارات دولتی و بسیاری از مغازه ها بسته می شوند. هرچند شما در جزایر استراحتگاهی و توریستی متوجه این موضوع نخواهید شد، بجز اینکه ممکن است ساعتهای ناهار برای نماز جمعه تغییر کند.

بهترین زمان سفر با تور مالدیو

بهترین زمان برای بازدید از مالدیو ماه مه تا نوامبر است. اگر چه شما در زمان مانسون جنوب غربی (بادهای موسمی باران‌زا) که در همین ماه ها اتفاق می افتد، بارندگی های فراوانی را تجربه خواهید کرد، اما کمترین قیمت استراحتگاهها را هم در همین ایام خواهید داشت بعلاوه از این مزیت هم برخوردار خواهید شد که در این زمان استراحتگاهها خلوت تر هستند. به علاوه، موج سواران بهترین امواج را خواهند داشت، و غواصان بیشترین تنوع زیست جانوری را روی تپه‌ها می بینند. دسامبر تا آوریل، فصل اوج تقاضای توریستی برای سفر به مالدیو است که مقارن با مانسون شمال شرقی خشکتر است، و در حالی که تور لحظه آخری مالدیو هرگز شلوغی بیش از حد را تجربه نمی کند، نرخ اتاق ها در این ایام افزایش خواهند یافت. اگر در این زمان می توانید به این سفر بروید رطوبت هوای کمتر و البته دمای هوای کمی بیشتر را تجربه خواهید کرد.

مناطق دیدنی مالدیو

با 1190 جزیره (که ازین میان فقط 200 جزیره دارای سکنه است)، شما جاهای زیادی را برای گشت و گذار و سیاحت خواهید داشت. اما، با وجود گزینه های متعدد، اکثر بازدیدکنندگان خیلی راحت جزیره استراحتگاهی مجلل خودشان را جهت گذراندن اوقات و گشت و گذار انتخاب می کنند. با وجودیکه ما کاملا به علاقه و نیاز توریستان به لذت بردن از فضای اطراف استخر را آگاهیم، باز هم شما را به گشت و گذارهای بیرونی توصیه می کنیم. شهر ماله Male (پایتخت کشور مالدیو و یکی از کوچکترین پایتخت های جهان) ، با فعالیتهایی نظیر اسکله های ماهیگیری تا موزه ملی به تکاپو و تقلا افتاده و شلوغ شده است. اگر شما اهل غواصی زیر دریا هستید، نباید لذت بردن از کشتی جذاب غرق شده ویکتوری مالدیو و محیط دهشت آفرین پر از کوسه و کله ماهی ها را از دست بدهید. و سواحل را هم فراموش نکنید! آنجا که ماسه های نرم زیر تپه های فیروزه ای و آب های آبی فرو می ریزند. این چشم انداز غیر قابل وصف است.

همانطور که گفتیم ماله یکی از کوچکترین شهرهای جهان است – فقط یک مایل مربع. اما، به ما ایمان داشته باشید، در واقع این شهر از مردم و مناظر گوناگون پر شده است. به احتمال زیاد شما تصادفا به میدان جمهوری بر خواهید خورد، که همیشه از زندگی شلوغ و لبریز می شود، و البته شما در مقابل موزه ملی توقف خواهید کرد که در کاخ سلطان سابق قرار دارد. همانطور که در امتداد خیابان های اصلی وشاهراههای  شهر پیچ و تاب می خورید، مسجد های متعددی را مشاهده خواهید کرد. و اگر احتمالا بخواهید در داخل آنها گشت و گذاری کنید، بایستی محتاط و مودب باشید: ورود خارجی ها، به ویژه غیر مسلمانان، در بعضی از آنها خوشایند نیست. علاوه بر مناظر جذاب اینجا در ماله، شما بوی بعضا تندی در بازار ماهی محلی را تجربه خواهید کرد

سفر با تور مالدیو

پیروزی مالدیو (Maldives Victory)

در ابتدا این عنوان گمراه کننده بنظر می‌رسد. این عنوان به جنگ ارتباطی ندارد بلکه راجع به کشتی به نام ویکتوری به معنای پیروزی است. کشتی ویکتوری مالدیو در سال 1981 میلادی پس از برخورد با یک تپه که حاصل یک سفر دقیقا ناموفق بود غرق شد! اما در حال حاضر این کشتی یک دست آورد تلقی می شود. سایت غواصی اطراف آن طرفداران غواصی را بخصوص برای جریان های چالش برانگیز و زندگی دریایی غنی و عکس برداری از ماهی های رنگارنگ و مرجانهای تازه اش جذب می کند که همین امر باعث شده است تا مکان غرق شدن کشتی را به عنوان یک منظره جذاب نگه داشته اند. کشتی ویکتوری مالدیو در زیر امواج "تپه خانه هولهوله" که بین ماله تا هولهوله امتداد یافته قرار گرفته است. متخصصین خبره بر این باورند که این مکان در تمام طول سال بسیار زیبا و جذاب است. البته سعی کنید حتما یکی از این متخصصین را همراه با خود داشته باشید، قیمت تور مالدیو همانطور که قبلا هم اشاره کردیم جریانهای این ناحیه میتوانند خطرناک باشند. گشت و گذارهای غواصی زیر آب می‌تواند در رنج قیمتی بسیار گران تا یک قیمت منصفانه و معقول برایتان تمام شود و البته این بستگی به میزان نیاز شما به آموزش، قیمت تجهیزات کرایه‌ای و نقل وانتقال به سایت غواصی و بالعکس دارد. با مسئولین استراحتگاهتان برای جزئیات بیشتر و اینکه برای شما برنامه ریزی مربوط به این بخش را در نظر گرفته باشند هماهنگ باشید  و چک کنید که مطمئن شوید همه چیز بر طبق برنامه شما پیش خواهد رفت.

قایق سواری ایستاده (Stand Up Paddle Boarding)

قایق سواری ایستاده را که یکی دیگر از بهترین گزینه هاست بعنوان یک "باید" در نظر داشته باشید و سعی کنید آن را از دست ندهید. مالدیو مکان بسیار خوبی برای قایق سواری ایستاده است، چراکه بیشتر جزیره ها با آبهای آرام سطحی احاطه شده‌‌اند که زوال یافتن یا جریان گرفتن آن فقط از جزر و مد تاثیر می گیرد. شما می توانید در یک خیلج امن قایق سواری ایستاده داشته باشید که بقدری شفاف است که می توانید ماهی هایی را که در زیر قایق شما مشغول به شنا کردن هستند را تماشا کنید.

ماساژ به روش بالایی (Balinese Massage)

جهت بهرمندی از فواید درمانی و سلامتی چشمه های آب گرم هم که شده رفتن به این مکان را از دست ندهید. مالدیو برای قرار گرفتن انسان در فضاهای بسیار رمانتیک افریده شده است و بهتر است هنگامی که شما از بهشت برین جزیره بازدید می کنید زمانی را به تن آسایی خود و بهرمند شدن از ناز و نعمت این جزیره اختصاص دهید. تور بهار مالدیو اکثر مردمی که از مالدیو بازدید می کنند را زوج ها و خانواده ها تشکیل می دهند و ما قویا یک ماساژ دونفره را به شما توصیه می کنیم که درکنار یکدیگر بسیار رمانتیک و دلپذیر خواهد بود و عواطف شما را شدت خواهد بخشید.در حالیکه موزیک آرامش بخشی در حال پخش شدن است ماساژورهای حرفه ای رنج و درد را از تن شما بیرون می آورند و خستگی پرواز طولانی مدت یا روزی که بیرون و زیر آفتاب داشته اید را از شما می گیرند. پس از یک و نیم ساعتی که بصورت کاملا تجملاتی و لوکس برای شما خواهد گذشت مطئن شوید در " لیست کارهایی که باید انجام دهید" چیزی نداشته باشید چون احتمالا بخواهید از باقی روزتان با استراحت کردن در آرامش کامل لذت ببرید.

تور نوروز مالدیو

پرواز خوش‌منظره (Scenic Flight)
یک منظره مسحور کننده ای که میتوانید ببینید فراز و فرود ها و سایه های مختلف آب است که شما میتوانید در حین پرواز برفراز مالدیو این منظره را بتماشا بنشینید. برای رسیدن به خیلی از استراحتگاهها باید از یک پرواز با هواپیمای دو موتوره شناور استفاده کنید. اگر شما نمی خواهید فقط در یکی از این استراحتگاهها بمانید یا شانس آن را نداشتید پس بهتر است حتما از قبل یک پرواز خوش منظره روی تعدادی از جزیره های دایره ای شکل را رزرو کنید. این جزیره ها در جایی که اقیانوس عمیق با سنگها و تپه های مرجانی و موانع ماسه‌ای برخورد می کند منظره بی بدیلی را ایجاد کرده است. خیلی از این جزیره ها با مایلها آب سطحی که بتوان در جزر و مد کم در آن راه رفت محصور شده‌اند. از آسمان که نگاه کنید شما این احساس را خواهید داشت که این جزیره های مالدیو چقدر زیبا و منحصربفرد و ایزوله شده آفریده شده اند.
سواحل مالدیوچنانچه شما در پی یافتن مکانی هستید که حمام آفتاب بگیرید یا یک منطقه هیجان انگیز برای غواصی کردن یا حتی ماهی گیری می خواهید، مالدیو تمام این ویژگی های ممتاز را در کنار هم دارد. با داشتن آبهای درخشان آبی و ماسه های نرم مالدیو یک مکان ایده آل برای تعطیلات بشمار می آید. هرچند تمام این سواحل مالدیو خارق‌العاده و تماشایی هستند در زیر به معرفی تعدادی از بهترینهایش پرداخته ایم.

سواحل جزیره کوکوا مالدیو (Cocoa Island Beaches)

در جزیره کوکوا شما این احساس را خواهید داشت که سواحل مالدیو برای "غیر این دنیایی" و عجیب بودن شهرت یافته اند. جزیره کوکوا که برای غواصی زیر دریا مکان ایده آلی است نزدیک به کانال کندوما (Kandooma Channel) و کانال گورایدهو (Guraidhoo Channel) قرار دارد جایی که شما می توانید شاهد یک تنوع کم نظیری از زندگی جانداران دریایی، شامل لاکپشتها باشد. فقط البته همین نیست شما میتوانید در استراحتگاهی که تجهیزات مربوط به یوگا و چشمه های آب گرم را برای شما فراهم کرده اند اوقات بسیار مجلل و باشکوهی را بگذرانید. چنانچه شما در پی یافتن مکانی برای استراحت در ایام تعطیلات خود هستید یا یک منطقه غواصی زیر آب هیجان انگیز یا یک ساحل برای به آب نشستن در مقابل منظره بی پایان اقیانوس را طالبید، سواحل جزیره کوکوا میتواند یکی از بهترین انتخابها در مالدیو باشد.

جزیره نیکا (Nika Island)

جزیره نیکا که با تپه ها و تالاب های سطحی احاطه شده است همیشه متلالو از تابش خورشید است و ماسه و آبهای درخشان آن جلوه خاصی به این ناحیه داده است. جزیره نیکا برای غواصها ، اسنورکلرها (شناگرانی که با استفاده از اسنورکل شنا می کنند) و همچنین برای ستایندگان نور خورشید مکان بسیار ایده آلی است. جریان دریایی معنا داری وجود ندارد پس اسنورکلرها و شناگران میتوانند از یک محیط امن در طول روز و قبل از انتخاب عصرانه از میان ظرفهای غذای خاص مالدیوی لذت ببرند. رها شدن از نگرانی های دنیای واقعی دروازه های فرار این جزیره فوق العاده را میطلبد که شما براحتی آن را ترک نخواهید کرد

جزیره ریتهی راه (Reethi Rah)

این یک جزیره کوچک باسواحلی از همان جنس است که شما همیشه در رویاهایتان از دنیای واقعی به بهشت آن پناه می برده اید.این جزیره خانه‌ای برای بهترین ساحل مالدیو محسوب می شود و شما در آن احساسی مشابه رابینسون کروزوئه را خواهید داشت که به بهشت برین رانده شده بود. تنها با این تفاوت مضحک که شما یک رابینسون کروزوئه ناز پرورده خواهید شد که یکتا جایی را که برای ماندن در اینجا می‌بیند هتل رویایی استراحتگاهی ریتهی راه (Reethi Rah One & Only Hotel Resort) خواهد بود.

صبحانه در تور مالدیو

غذاهای مالدیو

تمام استراحتگاه ها دارای سلف هستند، بنابراین آنها حداقل یک رستوران دارند که عموما غذا را در نوع و روش طبخ مورد انتظار مهمانانشان سرو می کنند (برای مثال به روش اروپایی های مدرن یا آسیایی های نوعی). صبحانه تقریبا همیشه در برنامه ها گنجانده شده است، و اکثر استراحتگاه ها گزینه "نیم برد" و "برد کامل" را ارائه می دهند که نیم برد به این معنی است که شما یک بوفه شام خواهید داشت ولی برد کامل شامل هر دو بوفه ی ناهار و شام می شود. این روش در مقایسه با سفارش یک لا کارته (la carte: هنگامی که یک آیتم غذا جداگانه سفارش داده شود معمولا به این نام خوانده می‌شود که از زبان فرانسوی و در قرن 19 مصطلح شده است) می تواند باعث کاهش هزینه شود، اما گزینه های شما معمولا بسیار محدود می شود و اغلب نوشیدنی ها را هم پوشش نخواهد داد و لزوما حتی آب را هم شامل نمی‌شود. اگر شما برای یک نوشیدن زیاد برنامه دارید، ممکن است ارزشش را داشته باشد که سراغ گزینه ای بروید که همه چیز را شامل می شود، اما حتی این روش  نیز معمولا شما را به نوشیدنی های خانگی محدود می کند.

غذاهای مالدیوی عمدتا شامل ماهی (ماس: mas)، به ویژه ماهی تن (کاندو ماس: kandu mas) هستند، و به شدت از سنت های سریلانکا و جنوب هند، به ویژه کرالا(Kerala)، برگرفته شده اند. ظرف غذاها اغلب داغ، تند و ادویه ای هستند و طعم نارگیل دارند، اما از سبزیجات کم استفاده می شود. یک غذای سنتی شامل برنج، یک سوپ آب ماهی پاک شده بنام گارودیه (garudhiya) و لیموترش، فلفل تند (فلفلی معروف بنام چیلیChili ) و پیاز کنار ظرف غذا است. کاری هایی (Curry) بنام ریها (riha) نیز محبوب است و برنج اغلب با روشی (roshi : نوعی نان پهن مالدیوئی) همراه می شود، نان نعناع شبیه به روتی roti  هند، و پاپادوه (papadhu)، نسخه مالدیوی از پاپادومس (poppadums) هندی  ترد نیز موجود است

غذاهای مالدیوی عمدتا شامل ماهی (ماس: mas)، به ویژه ماهی تن (کاندو ماس: kandu mas) هستند، و به شدت از سنت های سریلانکا و جنوب هند، به ویژه کرالا(Kerala)، برگرفته شده اند. ظرف غذاها اغلب داغ، تند و ادویه ای هستند و طعم نارگیل دارند، اما از سبزیجات کم استفاده می شود. یک غذای سنتی شامل برنج، یک سوپ آب ماهی پاک شده بنام گارودیه (garudhiya) و لیموترش، فلفل تند (فلفلی معروف بنام چیلیChili ) و پیاز کنار ظرف غذا است. کاری هایی (Curry) بنام ریها (riha) نیز محبوب است و برنج اغلب با روشی (roshi : نوعی نان پهن مالدیوئی) همراه می شود، نان نعناع شبیه به روتی roti  هند، و پاپادوه (papadhu)، نسخه مالدیوی از پاپادومس (poppadums) هندی  ترد نیز موجود است.

 دیدگاه ها

امتیاز دهید:
کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی