logo

در حال پردازش ...

تور آتن

اطلاعات مفید تور آتن

در حومه جنوبی شهر و در ساحل خلیج سارونیک (Saronic) مجموعه ای از پارک های تفریحی و فرهنگی در حال برنامه ریزی و ساخت است که البته قسمت مجموعه ها و امکانات ورزشی آن هم اکنون آماده استفاده می باشد. مجموعه های یاد شده به گردشگران فرصت نامحدودی برای پیاده روی بر روی ساحل های شنی و همچنین جاده های سنگی کنار ساحل ها ارائه می دهد.

 

مناطق دیدنی تور آتن

 

همچنین مراکز خرید بزرگ و باشگاه های شبانه فراوانی به خصوص در طول بهار تابستان آماده ارائه خدمات به بازدیدکنندگان هستند.به همین خاطربهترین زمان برای سفر با تور یونان آتن بهار و تابستان است. در حومه شمالی شهر که با نام ماروسی (Maroussi) شناخته می شود می توان امکانات ورزشی به جای مانده از المپیک ورزشی آتن، که در آن رویدادهای بازی های المپیک در سال 2004 برگزار شد را یافت و از آنها بازدید کرد. کیفیسیا (محله ای که در شمال ماروسی واقع شده است) نیز ارزش بازدید کوتاهی دارد. این محله بیشتر شامل ویلا های زیبا و عمارت هایی با معماری قابل توجه است.

علاوه بر اینها اگر بخواهید از مرکز شهر قدری دور شوید، از میان مقاصد زیادی که برای انتخاب دارید شاید بهتر باشد به همسایه آتن، شهر بندی یونان و بندر اصلی آتن، پیرائوس سری بزنید. (این بندر که شهری مجزا بوده است امروزه به صورت پیوسته با آتن درآمده و در واقع تفکیک این دو شهر از یکدیگر غیر ممکن است) صومعه دافنی (Daphni Monastery) که در 11 کیلومتری غرب این شهر وجود دارد یکی از مهمترین بناهای تاریخی بیزانسی کشور است که در قرن 12 پس از میلاد ساخته شده است/ این صومعه با موزاییک های منحصر به فردی که در خود حفظ کرده است یکی از زیباترین معماری های یونان را نیز دارد.

از دیگر بناهای مهم و زیبای این شهر می توان به کلیسای کایساریانی(Kaisariani Monastery) در 5 کیلومتری شرقی (متعلق به قرن 2 میلادی)، معبد پوسایدون (قرن 5 پیش از میلاد) (Temple of Poseidon) و البته لذت بردن از مشاهده دماغه ی سونیون () نیز اشاره کرد. پس از یک مسیر شگفت انگیز در امتداد ساحل (58 کیلومتری جنوب آتن) به محل نبرد ماراتون خواهید رسید (سال 490 پیش از میلاد) که آرامگاه ماراتون نیز در این منطقه قرار دارد. علاوه بر این در نزدیکی ماراتون، منطقه رامنوس (Ramnous) وجود دارد که تجربه ای بسیار دلپذیر برای پیاده روی در غروب آفتاب را برای شما به ارمغان خواهد آورد. اگر انرژی مضاعف برای پیاده روی دارید از رامنوس می توان به اطراف کاه های زیبای این منطقه از جمله پنتلی(Penteli)، پارنیتا(Parnitha) و هایمتوس(Hymettos) رفت که همه فضاهای مناسبی برای کوهگشت در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.  

1. معبد آکروپلیس اطراف شهر آتن

 

آکروپلیس یونان

 

بازدید از منطقه آکروپلیس با بازدید از معبود المپین زئوس(Olympian Zeus) شروع می شود (تاریخ ساخت مربوط به قرن 6 پیش از میلاد مسیح) . این معبد یکی از بزرگترین معابد دوران باستان و مربوط به دوره هادریانس (Hadrian’s Arch) می باشد که به عنوان نماد ورودی شهر نیز نقش ایفا کرده است. با گذشتن از این معبد زیبا و قدم زدن در کنار خیابان دیانیسو آراپاگیتو (Dionysou Areopaghitou) که در سمت جنوب منطقه آکروپلیس واقه شده است، تئاتر قدیمی دیانیسوس را به بازدیدکنندگان عرضه خواهد کرد. (قرن 5 پیش از میلاد) این تئاتر اجراهایی معروف ترین های اتن همچون سوفوکلس(Sophocles)، اوریریدس(Euripides)، اسهیلوس(Aeschylos) و اریستوفانس(Aristophanes) را در خاطر خود نگاه داشته است. (بزرگترین نویسندگان واجرا کنندگان تئاتر در زمان باستان)

 

2. گردشگری در اگورا آتن

از جاذبه های اگورا خیابانی است که به اگورا منتهی می شود. در سال 1931 مدرسه مطالعات کلاسیک آمریکا اقدام به بازسازی این خیابان کرد و برای این موضوع بیش از 2.5  میلیون دلار به حدود چند صد ساکن این منطقه به عنوان قرامت پرداخت کرد تا بتواند بافت تاریخی خاصی در این منطقه به وجود بیاورد.  هزینه این کار توسط دیگرانی خارج از مدرسه مطالعات کلاسیک آمریکا همچون، بنیاد راکفلر، برنامه مارشال و البته دولت یونان تقبل و پرداخت شد. کار بازسازی این خیابان تا سال 1960 طول کشید. در بناهایی ایجاد شده، بنایی وجود دارد که آن را با عنوان " کپی بدون شک و تردید یک  ایوان 180 ستونه قرن دوم" می شناسند و البته اکنون این بناها به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفته اند. لازم به ذکر است این نکته را یادآور شویم که در سفر با تورهای کشتی کروز میتوانید از تمامی این ناطق و جزایر دیگر یونان بازدید داشته باشید.
اگورا در واقع به معنای محلی برای گرد همایی است و البته این محل شامل معابد و ساختمان های مختلفی است. 
در محوطه ی اگورا، معبد تیسئوم (Theseum) که در واقع بهترین بنای حفظ شده از میان معابد باستانی یونان است و متعلق به قرن 5 پیش از میلاد مسیح است، قرار دارد. این سازه که البته کاملا دستنخورده و کاملا سازه ی قدیمی تاریخی آن پاربرجاست اما روح مرده یک ساختمان ساخته شده در دوران معاصر را در خود دارد. زیبایی، راز آلودگی و نبوغی که در بناهایی همچون پارتنون (Parthenon) تلالو پیدا کرده بود (یکی از معابد قدیمی و محبوب آتن) آوازه و زندگی کاری معماران و سازندگان تیسئوم را از بین برد و این ساختمان تنها سازه ی ساخته شده به دست آنان است

 

3. گرشگری داخل شهر آتن

در اطراف مراکز تاریخی شهر چه میگذرد؟

 

شهر آتن

 

هسته اصلی مرکز تاریخی شهر، محله پلاکا (Plaka) است. این محله که در طرف شرقی آکروپلیس واقع شده است از دوران باستان تا کنون بی وقفه میزبان مردم آتن بوده است که در این محله ساکن بوده اند. با قدم زدن در خیابان ها و کوجه های تنگ و پر پیچ و خم و مشاهده خانه ها و عمارت هایی که از دوره تصرف آتن به دست ترکان در دوره نئوکلاسیک آتن (قرن نوزدهم) به جای مانده است، میتوان تصور کرد که سوار بر یک ماشین زمان تاریخ را به نظاره نشسته اید و تمام تغییرات تارخی و معماری آتن را در یک قاب به تصویر کشیده شده است. در این محله شما با آثار باستانی بسیار متنوعی مواجه خوهاید شدی.

از این جمله می توان به بنای یادبود لیسیکراتیتس (Lysikrates Monument) که به وسیله یک رومی ثروتمند علاقه مند به هنر بود، برپا شده است اشاره کرد. علاوه بر این عمارت هشت ضلعی یا همان برج بادها، (قرن یکم پیش از میلاد) کتابخانه هادریان (Hadrian’s Library) (متعلق به سال 132 پس از میلاد) انواع کلیسا های بلند و کوتاه، بهترین شاهکار های معماری و هنر واقعی بیزانسی و همچنین بقایای دوره عثمانی (بیشتر از بقایا مربوط به مساجدی همجون مسجد فاتیح(Fetihie Mosque)، مسجد جامع یا تزیستاراکی(, Tzistaraki Mosque)، مدرسه علوم دینی مسلمانان و البته حمام های ترکی) در این محله به بازدید کنندگان رخ نمایی می کنند. به جز این، در این منطقه تعدادی زیادی از موزه های جالب (همچون موزه هنر عامیانه، موزه هنر های کودکانه یونان، موزه محبوب آلات موسیقی و گالری هنری فرایسیرا) و همچنین خیابان های زیبا و پر از نقش نوشته ها روی دیوار های آن و کافه ها و بارهای  در کنار مغازه هایی که محصولات و سوغاتی های یونانی را برای بازدید کنندگان به نمایش میگذارند، نیز وجود دارد. 

اطلاعاتی در مورد مردم آتن

جمعیت آتن بزرگ بعد از جنگ استقال در اویل دهه 1830 به میزان قابل توجهی افزایش یافت. رشد سریع عمدتا به دلیل هجوم عظیم پناهجویان آسیای صغیر در اوایل دهه 1920 و مهاجرت ساکنان روستایی از استانها در طول جنگ جهانی دوم و البته شورش کمونیستی (1946-49) اتفاق افتاد. با ورود به سالهای 1960 آتن شلوغ تبدیل به شهر 72 ملت شده بود. تقریبا تمام یونانیان به کلیسای ارتودوکس یونانی پیوسته بودند

 

حمل و نقل زمینی و دریایی مسافران آتن

سیستم حمل و نقل شهری آتن شامی خطوط راه آهن برقی، اتوبوس و چرخ است. راه آهن برقی وظیفه اتصال پیرائوس را در جنوب به حومه شهر در شمال (محله کیفیسا) را بر عهده دارد. این در حالی است که در قسمت های اعظم این مسیر، قطار در زیر شهر در حال حرکت است. لاریسا، ایستگاه راه آهن اصلی شهر، این شهر با با بیقه کشور و همینطور کل قاره اروپا مرتبط کرده است. 

 دیدگاه ها

امتیاز دهید:
کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی