logo

در حال پردازش ...

تور دیدیم

 

تور های دیدیم 98

شهر دیدیم در غرب کشور ترکیه در استان آیدین واقع شده است . دیدیم شهر ساحل دریای آبی اژه شهری است که از دل تاریخ با جاذبه ها و تفریحات وصف نشدنی به دنیای مدرن پا گذاشته و امروزه درمیان گردشگران به مقصدی محبوب و دلچسب تبدیل شده است .

شهر دیدیم با جاذبه های تاریخی و کهن بیشمار ، ساحلی زیبا و کم نظیر ، ورزش های آبی مهیج ، آب و هوای مدیترانه ای ، اقامتی همراه با آرامش ، شب های زنده و تفریحات شبانه شاد سفری لذت بخش را برای شما میزبانی میکند .

 

درباره دیدیم

اطلاعات مفید شهر دیدیم

دیدیم نامی با ریشه یونانی به معنای دو قلو است . در افسانه ها آمده است الهه یونانی آرتمیس و آپولو در این شهر زاده شده اند . شهر دیدیم از نظر موقعیت جغرافیایی در 123 کیلومتری مرکز استان آیدین در غرب کشور ترکیه واقع شده است. شهر دیدیم با وجود اینکه جاذبه های تاریخی بسیاری دارد و ساحل زیبایی از دریای اژه را شامل میشود با این حال شهری کوچک است که فرودگاه ندارد و نزدیکترین فرودگاه به این شهر فرودگاه میلاس " فرودگاه بدروم " می باشد .
شهر دیدیم با جمعیتی حدود 48870 نفر و مساحت 333 کیلومتر مربع شهری آرام و دور از هیاهوی روزانه است که سفر به این شهر آرامشی به یاد ماندنی را برایتان به ارمغان می آورد .
واحد پول : لیر ترکیه
زبان رسمی : ترکی استانبولی
اختلاف ساعت با تهران : 1:30 از تهران عقب است.

 

همه چیز از شهر دیدیم

 

آب و هوای دیدیم

دیدیم از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است . بر این اساس تابستان های گرم و خشک و زمستان های خنک و پر بارانی دارد با این وجود شهر دیدیم شهری سرشار از خلیج ها و بنادر و ساحلی است که سفرتان در فصل تابستان را جذاب تر میکند . بهترین زمان سفر به دیدیم فصل بهار و پاییز است.

بدلیل رطوبت کم موجود در هوا و موقعیت جغرافیایی خاص، یکی از دو نقطه جهان است که برای بیمارهای آسمی پیشنهاد می شود.این منطقه با 90 کیلومتر خط ساحلی با وجود اینکه از اقلیم گرمی بر خوردار است ولی بدلیل رطوبت کم در تابستان گزینه خوبی یرای کسانی است که از گرمای غیر قابل تحمل دیگر مناطق شکایت دارند .

 

آب و هوای شهر دیدیم

 

جاذبه های گردشگری در تور دیدیم

دیدیم با جاذبه های کهن و ویرانه های باستانی اش بسیار تماشایی میباشد . ما در این مقاله سعی داریم شما را با این شهر دوست داشتنی و دیدنی هایش بیشترآشنا کنیم.


1. معبد آپولو

معبد آپولو معبدی به جا مانده از قرن ششم میلادی و خدای یونان" آپولو " است که با تماشای این جاذبه تاریخی و معماری و ستون ها و بناهای آن به یاد تخت جمشید می افتید . این مکان تاریخی قبل از میلاد در جنگ با ایرانیان آسیب دید .

 

معابد تاریخی دیدیم

 


2. مدوسا، مجسمه ی زنی با موی مار

مجسمه مسحور کننده مدوسا ، نقش زنی است که در افسانه ها گویند این زن به سبب خشم آتنا موهایش به شکل مار زشت در آمده است . گفته شده است هر کس به چشمان این زن خیره میشد تبدیل به سنگ میگشت. پرسئوس در نهایت سر او را از تن جدا کرد به عنوان سلاح از آن استفاده میکرد . به این ترتیب براساس آنچه در افسانه ها آمده مجسمه ای از صورت او ساخته اند که بسیار دیدنی میباشد  .

 

بناهای تاریخی شهر دیدیم

 


3. حمام فائویستنا

این مکان تاریخی برای ملکه فائویستنا همسر امپراتور روم " مارکوس آریلیوس " در قرن دوم میلادی ساخته شد که امروزه مکانی دیدنی در شهر دیدیم گشته که تماشای آن خالی از لطف نیست . این حمام باستانی یک قرن بعد بازسازی شده است .

 

جاذبه های شهر دیدیم

 


4. شهر میلتوس

این شهر باستانی مکانی تماشایی در شهر دیدیم است . تاریخ این شهر باستانی به سیزده قرن قبل از میلاد مسیح باز میگردد . در این زمان مردمی از اهالی آناتولی به این شهر آمدند و نام این شهر جزو شهرهای بزرک دنیا در تجارت آن زمان در خاطرها ماند.در این شهر تاریخی تئاتر قدیمی است که بی شک از دیدن آن لذت میبرید.

 

شهر میلتوس در دیدیم


5. جاده مقدس

جاده مقدس که جاده پادشاهان نیز نامیده میشود جاده ای تاریخی است که دیدن از این جاذبه بی نظیر برایتان خاطره انگیز است . این جاده تاریخی که در دو طرف آن سنگ های مرمر قرار دارد میان معبد آپولو و آرتمیس است و در زمان های قدیم برای بازدید از آپولو از این راه سرشار از تاریخ استفاده میکردند .

 

مکان های دیدنی دیدیم

 


6. پارک آبی ، لونا پارک و تفریحات مهیج آبی
 

اگر شما نیز از دوستداران ساحل و ورزش های آبی هستید شهر دیدیم تفریحات هیجان انگیزی برایتان دارد که لذت از سفرتان را دوچندان میکند .

 

ساحل شهر دیدیم

 

 دیدگاه ها

امتیاز دهید:
کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی