logo

در حال پردازش ...

تور بلگراد


در بلگراد چه کارهایی بایدانجام بدیم؟   


بلگراد، شهری باستانی با جنب و جوشی نو است که طی بازدیدی چند روزه می‌‌توان شاهد انرژی خلاق، نوآوری و سنت در آن بود.

 

 

10 مورد از بهترین کارهایی که می‌توان در بلگراد انجام داد:


1.    بازدید از قلعه‌ی کلیمِدان که برخی از مهم‌ترین لندمارک‌های بلگراد را در خود جای داده است. از چاه رومیان، کلیساهای قلعه‌ای، ویکتور، موزه‌ی نظامی دیدن کنید.
2.    مرکز شهر را با کمک تورهای دارای راهنمای ما کشف کنید. خیابان کِنز میهایلوا، کلیسای جامع ارتودکس، محله‌های کوزانچیکِو ویناک و دورکول.
3.    روزی فعال را در آدا سیگانلیا سپری کنید: شنا، اسکی روی آب، بانجی جامپینگ، هر چه که بخواهید.
4.    از زندگی شبانه در اسپِلاوس که شهرت جهانی دارد لذت ببرید: در کلوب‌های شناوری مانند فری اِستایلر، ساوند، اچ تو او.
5.    شام را در منطقه‌ی بوهمین اسکادارلیا صرف کنید. سعی کنید دستکم یک آهنگ قدیمی بلگرادی یاد بگیرید و آن را همراه ارکستر دایره زنگی بخوانید.
6.    سوار قطار شماره‌ی 2 شوید و در مرکز شهر گشت بزنید. می‌توانید در ایستگاه واقع در انتهای کِنز میلایهووا، کلیمِدان یا در ایستگاه واقع در بندر یا زیر پل ساوا پیاده شوید.
7.    از فروشگاه گرین مارکتِ زلنی ویناک، یا برخی از فروشگاه‌های گرین مارکت بی‌شمار دیگر دیدن کنید.
8.    به بالای برج یوشکه بروید و از تماشای مناظر خیره‌کننده‌ی شهر و مناطق اطراف آن لذت ببرید.
9.    به میدان نیکولا پاسیک بروید و از پارلمان کشور و قصرهای سلطنتی جدید و قدیمی دیدن کنید.
10.  از مهم‌ترین موزه‌ها (که باز هستند) دیدن کنید تا اندکی بیشتر با فرهنگ، تاریخ و سنت این کشور آشنا شوید. موزه‌ی قوم‌نگاری، موزه‌ی تاریخ نظامی، گالری سانو، و گالری فرسکوس (هنر قرون وسطایی) را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

 

غذاهای صربستان چگونه است؟


بسیاری از خارجیانی که به بلگراد می‌آیند، از فکر چشیدن غذاهای صربستانی که در دنیا شهرت دارند ذوق‌زده می‌شوند اما اهالی شهر بلگراد به کشف میراث غذایی کشور خود و نیز کشورهای بیگانه علاقه دارند. این ترکیب باعث به وجود آمدن رستوران‌هایی در بلگراد شده که ترکیب بی‌نظیری از غذاهای این کشور و غذاهای بین‌المللی را سِرو می‌کنند و به ذائقه‌های مختلف احترام می‌گذارند.
تجربه‌ی غذا خوردن در بلگراد مانند خود این شهر متنوع است؛ میخانه‌های سنتی با گوشت گریل شده‌ی لذیذ، همراه با موسیقی زنده، رستوران‌های اسپلاوُوی روی کرجی‌ها، رستوران‌های ایتالیایی یا فرانسوی باکیفیت، یا غذاخوری‌های مخصوص گیاه‌خواران و گیاه‌خواران مطلق (وِگان).
یک چیز که می‌توانید از آن مطمئن باشید، آن است که غذاهای صربستان بسیار خوشمزه هستند. در واقع، همه‌ی غذاها یکی از دیگری خوشمزه‌ترند و دلیلش می‌تواند آن باشد که همچنان کشور غذاهای ارگانیک است.

رستوران های بلگراد


متنوع، همچون خود شهر
قصد نداریم فهرست همه‌ی رستوران‌های بلگراد را ذکر کنیم. در عوض، راهنمایی مختصری راجع به غذاها می‌کنیم و راجع به چند رستوران منتخب موردعلاقه‌ی خود توضیح می‌دهیم. اکثر رستوران‌های بلگراد غذاهای این کشور را سِرو می‌کنند، اما در تعداد زیادی از رستوران‌ها می‌توان غذاهای بین‌المللی و انواع مختلفی از غذاهای متنوع را پیدا کرد.

 

 

 

رستوران های روی آب و قایقی بلگراد 

سفر به بلگراد، بدون رفتن به ساحل رود و درک طعم زندگی در پایتخت صربستان کامل نمی‌شود. ساوا، طویل‌ترین رود شبه‌جزیره بالکان، بکر و خیال‌انگیز است. رود بزرگ و قدرتمند دانوب را اکثراً می‌شناسند. دانوب که دومین رود طویل اروپا است، بلگراد را به دریاهای جهان، شامل دریای شمال در روتردام از طریق کانال راین-مِین-دانوب و دریای سیاه که به آن می‌ریزد، وصل می‌کند. بلگراد که در محل اتصال رودهای دانوب و ساوا قرار گرفته است، سومین شهر زیبای جهان است (بعد از ریودوژانیرو و استانبول).
مردم بلگراد نهایت استفاده را از رودخانه‌های خود می‌کنند؛ تابستان‌ها، روزانه بیش از 100.000 نفر برای شنا به سواحل دریاچه‌ی آدا سیگانلیا می‌روند و هزاران نفر دیگر در کابین‌ها و قایق‌های شناور بر رودهای دانوب و ساوا از اوقات خود لذت می‌برند.

رستوران‌های بین‌المللی- مدرن و خارق‌العاده

بازتاب ماهیت جهان‌شمولی یک شهر را می‌توان در تنوع گزینه‌های غذاهای بین‌المللی و تعداد زیاد رستوران‌های آن نیز مشاهده کرد. مردم بلگراد، علی‌رغم علاقه‌ی شدیدشان به گوشت، از چیزهای جدید استقبال زیادی می‌کنند و همواره آماده‌ی چشیدن خوراک‌های جدیدی هستند که کاملاً با غذاهای روزمره‌شان فرق دارد.
هر رستورانی که بخواهید، اعم از بین‌المللی، آسیایی، ترکیبی، مکزیکی، ایتالیایی، فرانسوی، گیاه‌خواری و بسیاری رستوران‌های دیگر را می‌توانید در بلگراد پیدا کنید.

 

رستوران اسکادارلیا- محله‌ی قدیمی بوهمین بلگراد
قدمت محله‌ی قدیمی بوهمین بلگراد به اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 و سپس به وقتی که کافه‌های آن (رستوران‌ها) محل ملاقات بسیاری از بزرگ‌ترین شخصیت‌های عرصه‌ی فرهنگی آن زمان بودند، بر می‌گردد. این محله را به دلیل ظاهر و نیز حال و هوای هنرمندانه‌ی شاد و پرشورَش، اغلب با مونتمارتِر پاریس مقایسه می‌کنند. 
دلیل شهرت و جذابیت این محله آن است که درست در مجاورت سالن تئاتر ملّی و اپرای سابق، و نیز تالارهای موسیقی که امروزه به سینما بالکان تبدیل شده‌اند، قرار گرفته است. با تقسیم کردن کافه داردانِلی در سال 1901، که در محل موزه‌ی ملّی امروز قرار داشت، هنرمندان، نویسندگان، شاعران و مردم عادی به جای آن به کافه رستوران‌های کوچک اسکادارلیا می‌رفتند و همراه خود سبک زندگی و روح بوهمین را به این مکان‌ها می‌بردند.

 


 

چگونه به پایتخت صربستان برویم؟

 

می‌توانید با هواپیما، قطار، اتوبوس، خودروی شخصی و کشتی به بلگراد بروید.
هواپیمایی ملّی ایر صربیا، و بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی پروازهای منظمی از فرودگاه «نیکولا تِسلا» به بسیاری از مقصدهای بین‌المللی دارند. 
با سرویس‌های منظم اتوبوس‌رانی می‌توان ازکلیه‌ی مناطق صربستان به بلگراد رفت. همچنین، اتوبوس‌های بین‌المللی بسیاری هستند که به کشورهای هم‌جوار و اکثر کشورهای اروپایی سفر می‌کنند.
چنانچه با خودروی شخصی به بلگراد می‌روید، پس باید از بزرگراه‌های شماره‌ی E-70 و E-75 استفاده کنید. زیرا این شهر در تقاطع این دو بزرگراه واقع شده است.
شبکه‌ی گسترده‌ی ریلی، با قطارهای روزانه و شبانه‌ی خود، بلگراد را به تمام بخش‌های اروپا و بسیاری از بخش‌های دیگر این کشور متصل می‌کند.
بسیاری از شرکت‌های اروپایی خدمات سفر با کشتی‌های کروز روی رود دانوب به مقصد بلگراد ارائه می‌کنند.

اگر در بلگراد هستید، اینها را از دست ندهید


قلعهی بلگراد که نماد این شهر است، و بخش علیای شهر آن که میتوانید در آن دروازهی دسپاتز، ساهات کولا (برج ساعت)، چاه رومیان و مجسمهی ویکتور را پیدا کنید. در بخش سفلی، میتوانید از برج نیبوژسا، حمام ترکی آمام، و دروازهی چارلز هفتم دیدن کنید.
بعد از یک پیادهروی طولانی در محلهی بوهمین بلگراد، اسکادارلیا، میتوانید از غذاهای خوشمزهی محلی در یکی از کافاناها لذت ببرید.
میتوانید در اسکلهی زیمون تا گرادوس، محل بقایای قلعهی زیمون- برج زیبای سیبیلیانین یانکو- قدم بزنید.
همچنین، میتوانید پیاده از کلیمِدان تا خیابان کِنز میهایلوا ترازی، و سپس به خیابان شاه میلانز و از آنجا به میدان اسلاویا و به معبد باشکوه سنت ساوا بروید و مرکز شهر را بشناسید.
با قایقهای کروز روی رودخانههای بلگراد گشت بزنید یا فقط سوار کایاک شوید.
در اواسط ماه اوت، جشنواره بلگراد در محل تقاطع دو رود را که یکی از پربازدیدترین جشنوارههای صربستان است از دست ندهید.

بهترین زمان برای سفر به بلگراد


بلگراد در همهی ایام سال زیبا، اما در فصل بهار زیباتر از هر وقتی است. دمای هوا در این فصل حدود 20 درجهی سانتیگراد و همه جا مملو از گل و شکوفه است که فرصتی عالی برای پیادهرویهای طولانی و تماشای مناظر فراهم میکند. اگر قصد دارید در فصل پاییز از این شهر دیدن کنید، نمایشگاه کتاب بلگراد را که هر ساله در آخر اکتبر برگزار میشود از دست ندهید.

 دیدگاه ها

امتیاز دهید:
کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی