logo

در حال پردازش ...

تور کاپادوکیا

تورهای  کاپادوکیا 97

کاپادوکیا منطقه‌ای در آناتولی مرکزی در ترکیه است که دارای دره‌های تنگ و باریک، تپه‌ها و صخره‌های غیرطبیعی به دلیل باران‌های فرسایشی منظرهای زیبا به آن داده است. بنابراین با دره‌ها محاصره شده و بناهای سنگی فوق العاده زینت داده شده است. از تمام مناطق ترکیه براحتی می‌توانید به کاپادوکیا سفر کنید. پیشنهاد می‌شود که تور ترکیبی ترکیه را انتخاب کنید که شامل تور استانبول، تور کاپادوکیا و سایر جاذبه‌های گردشگری ترکیه می‌شود. یکی از مکان‌های دیدنی کاپادوکیا عبور با بالون در بالای زمین‌های کشاورزی است که یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای پرواز با بالون، باغ‌های کاپادوکیاست.

 

البته جذابیت کاپادوکیا فقط به مناظر زیبا نیست بلکه انبارها، اصطبل‌ها، و خانه‌های سنگی از آثار بوجود آمده توسط انسان هستند که زیبایی زیادی به شهر داده است. از مهمترین جاذبه‌های گردشگری کاپادوکیا شهرهای زیرزمینی، کلیساهای سنگی، کاروانسراها، قلعه سنگی رومی و غیره می‌باشد. قابل توجه گردشگران تور کاپادوکیا اینکه آب و هوای این منطقه مدیترانه‌ای بوده و دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های متعادل است. 

از آن‌جایی که این منطقه پر از دیدنی‌های جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی است، بسیار مورد علاقه‌ی گردشگران است. مناطق دیدنی این ناحیه، چهار مکان یعنی شهر‌های نوشیر، کایسری، آکسارای و نیگده را تشکیل می‌دهد. 

 

 

مناطق دیدنی 

دره‌ی سرخ کاپادوکیا

این دره زیبا‌ترین دره‌ی کاپادوکیا است که بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار گرفته است. صخره‌های این دره به رنگ‌های صورتی و زرد و نارنجی هستند. همچنین در میان صخره‌ها، باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و زمین‌های کشاورزی بسیاری وجود دارد که متعلق به کشاورزان بومی هستند. درون صخره‌ها کلیسا‌های پنهانی وجود دارد که قدمت آن‌ها به عهد بیزانس می‌رسد.

 

 

گورمه

روستای گورمه در چندین نظرسنجی به عنوان زیبا‌ترین روستای جهان انتخاب شده است. اکثر بازدیدکنندگان برای بالن‌های هوایی این روستا به این‌جا می‌آیند. این بالن‌ها هر روز صبح بر فراز روستا به گردش در می‌آیند.

 

 

شهر زیرزمینی کایماکلی

شهر‌های زیرمینی کاپادوکیا از عهد برنز ساخته شده‌اند اما کایماکلی، مشهور‌ترین شهر زیرزمینی است که قدمت آن به دوران بیزانس باز‌می‌گردد. در آن زمان مسیحیان برای محفوظ ماندن از هجوم اعراب و ایرانیان مجبور به زندگی زیرزمینی شدند. این شهر نمونه‌ی بزرگی از اتاق‌هایی زیرزمینی است که به وسیله‌ی تونل به یکدیگر متصل شده‌اند. همچنین از هشت طبقه تشکیل شده است که چهار طبقه‌ی آن به بازدید گردشگران اختصاص دارد.

 

 

از دیگر دیدنی‌های کاپادوکیا می‌توان از کایسری، اوانوس، اوچ حیصار، پسابگ، سوگانلی، کاوسین، دره‌ی ایهلارا و موزه‌ی فضای باز گورمه نام برد.

 دیدگاه ها

امتیاز دهید:
کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی