logo

در حال پردازش ...

تور سن پترزبورگ

تور سن پترزبورگ نوروز 99

سن پترزبورگ دومین کشور بزرگ روسیه بعد از مسکو محسوب می شود. این شهر در شمال غرب این کشور واقع شده است. قدمت آن به قرن هجدهم بر می گردد و در سال ۱۷۰۳ به دستور پیتر کبیر پس از تصرف باریکه سواحل دریای بالتیک در کناره های رود نوا و شرق خلیج فنلاند دستور ساخت این شهر داده شده است. تور لحظه آخری سن پترزبورگ شما را به زیباترین کشور تاریخی دنیا مهمان می کند. سن پترزبورگ مساحتی بالغ بر ۱٫۴۳۹ کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود ۵۲۸۱۵۷۹ نفر را دار است. بناهای تاریخی این شهر در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و همین امر آن را به مرکزی مهم برای گردشگری و سرمایه گذاری تبدیل کرده است. سن پترزبورگ در جغرافیای شرق و غرب جهان قرار گرفت است و با بلوارهای طولانی و میدان های عمودی بزرگ شهری عظیم برای عاشقان فرهنگ و هنر محسوب می شود. نکات مهمی در مورد این شهر زیبا وجود دارد که بد نیست بدانید:

 • دستور ساخت توسط پیتر کبیر
 • مساحت ۱٫۴۳۹ کیلومتر مربع
 • جمعیت ۵۲۸۱۵۷۹ نفر
 • ثبت آثار تاریخی در میراث فرهنگی یونسکو

تور نوروز سن پترزبورگ

بهترین زمان سفر برای تور سن پترزبورگ

سن پترزبورگ یکی از زیبا ترین و وسیع ترین شهرهای کشور روسیه محسوب می شود. از همین رو اگر می خواهید به این شهر زیبا سفر کنید خالی از لطف نیست که قدری از آب و هوای آن در فصل های مختلف سال بدانید. تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و مرطوب مؤلفه اصلی آب و هوای این شهر محسوب می شود. به دلیل نزدیکی به دریای بالتیک رطوبت اصلی ترین ویژگی آب و هوایی این شهر محسوب می شود و همین امر تابستان های آن را گرم و کوتاه و زمستان هایش را به فصلی سرد و طولانی تبدیل کرده است. یکی از بهترین زمان ها برای سفر با تور سن پترزبورگ تابستان است. متوسط دمای این شهر در ماه ژوئیه ۲۳ درجه است و حداقل دما در ماه فوریه -۸.۵ درجه است. در ماه نوامبر و دسامبر یخ زدن بخشی از رود نوا به دلیل سردی هوا حاصل می شود و به ماه آوریل این یخ زدگی به طور کل ناپدید می شود. روزهای برفی این شهر عموماً در بین ماه های دسامبر تا مارس است و عمق بارش برف در این شهر در ماه آوریل به ۱۹ سانتی متر هم رسیده است.

 • تابستانی گرم و مرطوب با عمری کوتاه
 • زمستانی سرد و مرطوب با عمری طولانی
 • گرم ترین فصل سال با دمای ۲۳ درجه
 • و سرد ترین فصل سال با دمای ۸٫۵ درجه

قیمت تور نوروز سن پترزبورگ

پس پیش از سفر به این شهر تاریخی نیاز است قدری پیرامون هزینه های مصرفی آن برای شما بگویم. در تور سن پترزبورگ نیاز شما به یک غذای گرم و یک بستر مناسب برای استراحت بسیار مهم است. جهت اقامت در سن پترزبورگ از هتل یک ستاره تا پنج ستاره انتخاب های است که در پیش روی شما قرار دارد. هتل یک ستاره ۲۰ دلار، دو ستاره ۴۰ دلار، سه ستاره ۶۰ دلار، چهار ستاره ۱۱۰ دلار و برای اقامت در هتل پنج ستاره به ۱۶۰ دلار نیاز دارید. هزینه صرف یک وعده صبحانه ارزان قیمت ۸ دلار، یک وعده نهار ۱۵ و سرو شام اگر می خواهید قدری لاکچری تر باشد چیزی در حدود ۲۴ دلار برای شما هزینه دارد. برای سفرهای بین شهری نیز اگر بخواهید از اتوبوس استفاده کنید ۱ دلار، تاکسی ۲ دلار و تاکسی دراختیار برای یک مسیر نیم ساعته تقریباً برای شما ۱۵ دلار هزینه در پی خواهد داشت.

 • هزینه هتل یک ستاره تا پنج ستاره از ۲۰ دلار تا ۱۶۰ دلار
 • صرف غذای یک روز تقریباً ۵۰ دلار
 • هزینه سفرهای بین شهری نیز از ۱ دلار تا ۱۵ دلار متغیر است

چرا نباید سفر به تور سن پترزبورگ را از دست بدهیم؟

سن پترزبورگ با ظهور مشاهیر ادبیات و موسیقی در این شهر بدون شک فرهنگی ترین شهر تاریخی روسیه است که تماشای آن خالی از لطف نیست. در کنار آب و هوای بسیار ایده ال برای سفرهای گردشگری با تور سن پترزبورگ نمی توان از فستیوال ها و رویداد های فصلی آن نادیده گرفت.

تور سن پترزبورگ ارزان

فستیوال ماسلنیتسا

این فستیوال در اواخر فوریه تا آغاز ماه مارس برگزار می شود. می توانید برنامه ریزی سفر و تور سن پترزبورگ خود را به نحوی تنظیم کنید که این فستیوال را هم ببینید و از آن لذت ببرید. این مراسم تقریباً همزمان با نورز ایرانی ها است و ریشه ای باستانی و غیر مذهبی دارد. به این جشن هفته پنیر هم لقب داده اند زیرا باورمندان مسیحی از خوردن گوشت منع می شوند و آخرین هفته ای است که می توانند محصولات لبنی و تخم مرغ استفاده کنند. دو نماد اصلی آن غذای بلینی و عروسک بانو ماسلنیتسا است که با آتش زدن آن پایان زمستان را نوید می دهند.

فستیوال شب های سفید سن پترزبورگ

این فستیوال یکی از عجیب ترین جشن های این شهر به شمار می آید زیرا تاریکی به طور کامل در این شب حکم فرما نیست. شب سفید پدیده ای است در طول شبانه روز که با روشن مانده هوا در مناطقی با عرض جغرافیای بالا در ماه ژوئن اتفاق می افتد. در این روز غروب آفتاب بسیار دیر حاصل می شود و طول آفتاب سریع خود را به نمایش می گذارد. برای تماشای این پدیده می توانید از ۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد به سن پترزبورگ سفر کنید. آتش بازی و اسکارلت سیلز و بسیاری موارد دیگر در این شب برای شما به پیش بینی شده است.

فستیوال گوزن چرانی

یکی از مشهور ترین فستیوال های زمستانی در سن پترزبورگ گوزن چرانی است. این فستیوال در مناطق دور افتاده بومیان منطقه در جایی که گوزن چرانی همچنان دنبال می شود اجرا می شود. تلاشی برای حفظ این شغل است که کمک بسیاری به حفظ آن تا کنون کرده است. شاید با تهیه غذا با گوشت گوزن خیلی از افراد موافق نباشند، اما به منظور جذب بیشتر توریست و دانشجویان خارجی این امر با برپایی غرفه های طبخ غذا با گوشت گوزن دنبال می شود.

بهترین جاهای دیدنی در تور سن پترزبورگ

تور ارزان سن پترزبورگ را در هر فصلی زیبایی های مختص به خود را دارد. بهار سرما کاملاً از بین رفته است، اما بازهم با لباس گرم می توانید به گشت و گذار در این شهر بپردازید. فصل تابستان شاید گرم باشد اما شلوغ ترین فصل سال برای سفر به شهر محسوب می شود. پاییز هفت رنگ سن پترزبورگ نیز گاها با بارش برف تمام می شود و خالی از تماشا نیست اما جاهای دیدنی این شهر در هر فصل از سال برای به نظاره نشستن آماده پذیرایی از شما عزیزان است.

این کشور را با فاصله بسیار زیاد در صدر یکی از دیدنی ترین شهرها در روسیه قرار داده است. آژانس آمیتیس این افتخار را دارد که مجری مستقیم تور روسیه است. اگر می خواهید متفاوت ترین جاذبه های گردشگری، طبیعی، تاریخی و فرهنگی را در این شهر رصد کنید توصیه می کنیم تور سن پترزبورگ را از دست ندهید. معجزه معماری در کشور باستانی روسیه بدون شک تجربه ای ناب است که از سفر به سن پترزبورگ برای شما حاصل می شود.

 دیدگاه ها

امتیاز دهید:
کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی