logo

در حال پردازش ...

تور بدروم

اطلاعات کامل برای سفر با تور بدروم

یکی از سرزمین های زیبای شهر ترکیه بدروم می باشد. بدروم یک جزیره فوق العاده زیبا است که در سرتاسر این جزیره کشتی های توریستی و گردشگری برای مسافران تور گردشگری بدروم ارزان در این شهر دیده می شوند. سواحل بدروم بسیار زیبا و آرامش بخش می باشد بنابرین حتما در این ساحل ها قدم بزنید. زیرا در این سواحل آرامش و پلاژهای بسیاری وجود دارد. بدروم مناطق تفریحی بسیاری دارد و می توان گفت که در تور بدروم بهار 99 شما لذت قایق سواری، سافاری جنگل را نیز می توانید تجربه کنید.

سفر با تور بدروم ارزان

آب و هوا و بهترین فصل سفر به بدروم

آب و هوای این شهر معتدل می باشد. در فصل تابستان هوا گرم است و در فصل زمستان هوای این شهر بارانی می باشد. از همین رو در تابستان تور بدروم ارزان با پرواز مستقیم یکی از پرطرفدارترین تورهای تابستانی در ترکیه است. آب و هوای معتدل مدیترانه ای مناسب اکثریت توریست های تور سیاحتی بدروم می باشد. آب و هوای بدروم اساسا تحت تاثیر دریای اژه است که معمولا قدری خنک تر از هوای مدیترانه می باشد. به یمن این خصوصیات بدروم در تابستان در مقایسه با دیگر شهر های سواحل مدیترانه هوای بهتری برای توریست ها خواهد داشت.

مناطق دیدنی که در تور بدروم نباید از دست بدهید

بدروم ساحل فیروزه ای ترکیه که همیشه در آن جنب و جوش قابل مشاهده است. این شهر یک مقصد تفریحی همه روزه است که در ساحل آن همیشه قایق های بادبانی با حرکات دلنواز خود آماده هستند تا شما را به داخل و خارج سواحل مدیترانه ای ببرند. تعدا بیشماری از جاذبه های تاریخی برای دیدن و شهری پر از مناظری که آماده ی عکاسی و خانه های سفید منتظر دیدار شماست. این شهر باستانی مربوط به دوره ی هیلاکاناسوس که در اواخر دوره ی عثمانی  تبدیل به یک دهکده ساده ماهیگیری شده بود، در دهه 40 میلادی زمانی که صنعت توریست وارد این منطقه شد همه چیز تغییر کرد. امروزه به خصوص در فصل تابستان، تور بدروم لحظه آخری برای گردشگران و توریست های سر تا سر دنیا بسیار جذاب است. تمامی مسافران مجذوب زیبایی و دلربایی این شهر می شوند. این شهر خود را با انرژی بسیار بالایی عجین میکند تا میزبان بازدیدکنندگانش باشد. اگر گذار شما در خارج از فصل تابستان نیز به این منطقه افتاد، شما هنوز هم میتوانید فضای روستای قدیمی را در این شهر احساس کنید.

قصر بدروم: در برابر برج و باروی قصر باشکوه بدروم منظره ای بسیار زیبا و پر زرق برق مشاهده می شود. این قصر که در اوایل قرن 15 میلادی به دست شوالیه های هاسپیتالر ساخته شده  است، به پیتر مقدس (St Peter) تقدیم شده است. این قصر موزه ی باستان شناسی زیر آب، سالتی آرکلوجی مزسی (Sualtı Arkeoloji Müzesi) را که مهمترین موزه در نوع خود در جهان است را در خود جای داده است. بر اساس آنچه رودز (Rhodes) نقل کرده است، شوالیه های هاسپیتالر در زمان حمله ی تیمور لنگ (Tamerlane's Mongol) درسال 1402 میلادی به منظور دیدبانی و مرکز صدور فرامین و همچنین محل مستحکمی برای حضور آنان، این قلعه را ساخته اند. آنها سنگ ها ومرمر های آرامگاه معروم ماوسولوس را که به وسیله زلزله تخریب شده بود، به عنوان مصالح ساخت این قلعه استفاده نمودند. ساخت بنای اصلی قلعه در سال 1437 میلادی به پایان رسید اما شوالیه های هاسپیتالر تا سال 1522 درست مصادف با زمانیکه سلیمان بزرگ (Süleyman the Magnificent) بر رودز، سیطره یافت، مشغول تکمیل این قلعه بودند که بخش های ساخته شده در این زمان، عموما مربوط به ساختار های نظامی و دفاعی (خندق ها، دیوارها، مخزن و ...) می شوند. مسلمانان پیروز شوالیه ها را مجبور کردند تا از آرامگاه دست بکشند و ارامگاه را تبدیل به مسجدی با مناره های کاملا جدید نمودند. برای قرن ها هیچ حمله ای استحکامات قلعه را مورد آزمایش قرار نداده بود اما در جنگ جهانی اول گلوله باران فرانسوی ها باعث سقوط یکی از مناره ها شد. (مناره در سال 1997 باز سازی شد)

موزه باستان شناسی دریایی بدروم: در محوطه قلعه سنت پیتر موزه ای جذاب و گویا ساخته شده است و نمایش های چند رسانه ای برای به تصویر کشیدن آثار باستانی آماده ی فرح بخشی به بازدید توریست ها می باشد. گردش در گستره ی موزه های موجود در حدود 2 ساعت، زمان زیبایی برای بازدید کنندگان رقم خواهد زد. این قسمت از قصر معمولا در ساعات میانی و پایان روز پذیرای تعداد بی شماری بازدیدکنندگان است و بازدید را در اتاق های کوچک و راه رو های کوچک میان بازدید کنندگان زیاد، سخت خواهد کرد. پس سعی کنید بازدید خود را برای ساعات ابتدایی روز برنامه ریزی کنید. پس از ورود به موزه به زمین نگاه کنید. در تور بدروم با پرواز مستقیم فلش های سبز رنگی روی موزاییک ها خواهید دید که نشان دهنده مسیر کوتاه بازدید و فلش های قرمز نشان دهنده مسر طولانی تور در این قلعه می باشد. در مسیر خود در بازدید از قلعه طاووس ها را خواهید دید که در حالی که پر های زیبای خود را باز کرده اند برای جفت های خود آواز سر داده اند.عمارت این موزه کوچک ولی با طراحی بسیار بهینه بوده به صورتی که در دو طبقه گسترده شده است و در آن می توان مدل های بسیار دقیق و زیبایی از اعصار مختلف دریانوردی تا دوره های اخیر را مشاهده نمود. علاوه بر مدل ها، مالتی مدیا ها و فیلم های بسیاری برای فرح بخش کردن زمان شما در این موزه تعبیه شده است. همچنین در این موزه می توان سازه ی قایق های مدل بدورمی را مشاهده نمود. این موزه بیشتر به نقش بدروم به عنوان مرکز غواصی کشور به مخصوصا غواصی برای بازدید اسفنج های دریایی و همچنین نقش نویسنده معروف سوات ساکیر کاباگاچی (Cevat Şakir Kabaağaçlı)، ماهیگیر محبوب هالیکارناسوس (Halicarnassus)  تاکید دارد. از آثار موجود در این موزه می توان سبک و سیاق زندگی دنیای باستان را درک نمود. آیتم های موجود در این موزه به صورت کاملا خلاقانه و کاملا گویا به نمایش در آمده است. در پای هر آیتم تابلویی شامل اطلاعات مربوط، نقشه ها، مدل ها، نقاشی های مربوط وجود دارد. فرای این اطلاعات تلاش شده است با انیمیشن ها و فیلم ها درک بهتری از شرایط اصلی آیتم به بازدیدکننده القا شود.

ماسولیوم: ماسولیوم ، یکی از عجایب هفت گانه دنیای باستانی، بزرگترین دست آورد شاه ماوسولوس (King Mausolus) می باشد. شاه ماوسولوس پایتختش را از مایلاسا که امروزه به نام میلاس شناخته می شود به هالیکارناسوس تغییر داد. دیدن ماسولیوم یکی از بهترین جاذبه هایی است که پیشنهاد می کنیم در تور بدروم تفریحی از دست ندهید. تنها عناصر باستانی باقی مانده از این اثر تاریخی، راه پله پیش آرامگاه و اتاق آرامگاه، راهروی ورودی به اتاق آرامگاه و یک سنگ سبز رنگ بزرگ که راهرو را مسدود کرده، سیستم فاضلاب آرامگاه، قطعاتی از دیوار های محوطه و بعضی از ستون های مرمر شیار دار می باشند. پادشاه پیش از مرگش ساختار آرامگاه خودش را به دست آرشیتکت معبد پرینه (Preine)، پایتئوس (Pytheos) طرح ریزی کرد. زمانی که پادشاه فوت کرد، همسرش آرتمیسیا (که خواهر او نیز بود)، بر فرآیند اتمام آرامگاه بزرگ و مرمرین با 24 پله ی ارتفاعی، نظارت نمود. در اواخر قرن 15  میلادی شوالیه های هاسپیتالر (Knights Hospitaller) ویرانه های این معبد را یافتند که احتمال می رود به دلیل زمین لرزه ای دهشتناک بین سالهای 1494 و 1522 میلادی رخ داده باشد، آرامگاه تبدیل به ویرانه شده باشد. پس از زمین لزره بیشتر قطعات مرمرین فرو ریخته این آرامگاه بزرگ به منظور استفاده در بلوک های دیوار های قصر جابجا شده بود. (به دلیل مقاومت بالای سنگ مرمر، این سنگ ماده خوبی برای ساخت دیوار است). خوشبختانه بیشتر سنگ تراشه های این آرامگاه که دارای نقوش زیبایی هستند در دیوار های قصر وجود دارند و از این بین مجسمه ماوسولوس و آرمتیسا به موزه  بریتانیا فرستاده شدند که هنوز این مجسمه ها در موزه بریتانیا موجود و قابل مشاهده می باشد. محوطه ی این آرامگاه دارای درختانی هستند که به انسان احساس آرامش و راحتی القا میکند. با حفاری های انجام شده در قسمت غربی این باغ گذرگاه طاقداری یافت شد که در این گذر گاه یکی از معروف ترین سنگ تراشه هایی که اکنون در موزه بریتانیا می باشد، یافته شد. اخیرا 4 قطعه اصلی دیگر در این باغ یافته شده است که هم اکنون در معرض نمایش می باشد. نقشه ها و مدارک تاریخی نشان می دهند که این قطعات مربوط به آرامگاه اصلی بوده است. در کنار نمایش این چهار قطعه یک نمونه کوچک شده از هالیکارنائوس زمان ماولوس در معرض دید عموم می باشد.

بازدید از قصر بدروم در تور گردشگری

کشتی سازی و تفرج گاه ساحلی: شاید این آب های زلال و شفاف مدیترانه  باشد که بیشترین بازدید کنندگان را به بدروم فر می خواند. به دلیل وجود بندر های متعدد صنایع مربوط به دریانوردی در این شهر رونق خاصی پیدا کرده است. تفرجگاه ساحلی بدروم برای ملوانان و عاشقان دریاه مشابه با بهشتی است که در آن هرچه بخواهند خواهند یافت، هر نوغ قایقی با هر نوع اندازه. در این تفرجگاه  تور بدروم ارزان برای ورود به دریا انتخاب های فراوانی وجود دارد تا یک سفره یک روزه (یا بیشتر) رویایی در یک قایق زیبا به اطراف شبه جزیره و خلیج های کوچک و مخفی و گرفتن حمام آفتاب و شنا و دیگر تفریحات دریایی برای شما به ارمغان آورد. اگر جاده تفرجگاه ساحلی را به سمت غرب ادامه دهید به کشتی سازی باستانی عثمانی خواهید رسید که آن نیز دنیایی از زیبایی ها در خود نهفته دارد.

اگر شما از برنامه بازدید از قلعه داشته باشید و یا از کنار آن حوالی گذر کنید قطعا نباید گشت و گذار در شهر قدیمی و بازار آن که پر از بوتیک های زیبایی است که در کنار کافه ها و رستوران ها و بار ها قرار دارد را از دست بدهید. در بازارها و مراکز خرید بدروم ترکیبی از لباس ها، جواهرات، صنایع هنری و دستی ومغازه هایی برای خرید سوغاتی گرد هم آمده اند تا بتوانند برای هر شخصی با هر قدرت خریدی پاسخگو باشند. شاید در نگاه اول شبکه ی تو در توی مغازه ها در کوچه های پیچ در پیچ کمی گیج کننده باشد، اما با چند بار چرخیدن در کوچه ها، ذهن شما با مکانی که در آن حضور دارید و همینطور مغازه های مورد علاقه شما، وفق خواهد یافت. بسته به فصلی که در آن به بدروم سفر میکنید ممکن است در طول روز این بازار قدری گرم باشد. اما نقطه قوت این بازار این است که این بازار در حوالی عصر باز شده و تا دیر هنگام شب پویا است. بدین سان بهترین زمان و شرایط برای لذت بردن شما از خرید تمرین مهارت های چانه زنی شما و گشت گذار در این بافت قدیمی فراهم خواهد آمد.  همچنین در این منطقه، نزدیک قلعه و تفرجگاه ساحل می توان صنایع دستی و قطعات هنری خاصی را نیز یافت. نگران پرداخت وتبدیل پول نباشید، در این منطقه انواع دستگاه های خود پرداز و همچنین سرویس های مختلف برای تبدیل ارز در دسترس خواهد بود.

تور بدروم با پرواز مستقیم فری برد
پرواز مستقیم بدروم با ایرلاین فری‌برد ترکیه، یکی از بهترین انتخاب ها برای سفر به تور بدروم لحظه آخری می باشد هواپیمایی فری برد با اختصاص پرواز مستقیم  به فرودگاه میلاس برای گردشگران توربدروم  موقعیت مناسبی را فراهم کرده است تا از سفر خود نهایت لذت را برده . آمیتیس  با توجه به خدمات  بی نظیر این هواپیمایی ، آرامش را در طول پرواز برایتان به ارمغان می آورد.

 دیدگاه ها

امتیاز دهید:
کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی