logo

در حال پردازش ...

چهار شهر ایران به شبکه شهرهای خلاق جهان پیوستند.


  •   30
  •   0
  •   ۱۳۹۸/۹/۶
سخنگوی وزارت خارجه در حساب کاربری خود، از محلق شدن چهار شهر به شبکه جهانی شهر های خلاق، خبر داد.

سید عباس موسوی در پستی در حساب کاربری خود، تأیید کرد که شهر های اصفهان، بندر عباس، رشت و سنندج به این شبکه پیوستند.

این چهار شهر، هر کدام به تازگی و به علتی متفاوت به این شبکه معتبر جهانی پیوستند. بندر عباس در حوزه صنایع دستی و هنرهای مردمی، رشت در حوزه ی غذا، سنندج در حوزه موسیقی و اصفهان در زمینه صنایع دستی شرایط لازم برای عضویت را به دست آوردند.

بیشتر بخوانید:

عباس موسوی سخنگوی دولت

 

شبکه شهر های خلاق جهان چیست؟

از سال 2004 مجموعه ای از شهر های مختلف دنیا، که هر کدام از عوامل خلاق متفاوتی در صنعت گردشگری برخوردار بوده اند، تحت نظارت یونسکو، شبکه ای را ایجاد کرده اند، تا در جهت بهبود خدمات و صنایع فرهنگی قدم بردارند. تا کنون 180 شهر در این شبکه عضویت پیدا کرده اند و سیاست های پیش رو خبر از گسترش هر چه بیشتر فعالیت های شبکه شهرهای خلاق در آینده دارد.

یونسکو عاشق غذای رشتی ها

  چگونه می توان عضو شبکه شهرهای خلاق شد؟

در واقع زحمت اصلی برای عضویت در این شبکه، روی دوش شهرداری است. شهر مد نظر باید سیاست های کلی خود را برای مدت چهار سال به طور کامل مشخص کند و در این سیاستگذاری، بیان کند که قصد دارد چگونه و در چه مسیری به این مهم دست یابد. هسته مرکزی این شبکه با بررسی شرایط شهرهای مختلف و در نظر گرفتن تمامی جوانب، طی گزارشی موافقت یا مخالفت خود را با پیوستن شهر مورد نظر به شبکه شهر های خلاق اعلام می کند.

صنایع دستی اصفهان

با توجه بیشتر به صنعت گردشگری و رونق توریسم در نقاط مختلف ایران، امید است که شهرهای بیشتری از ایران به این شبکه معتبر جهانی اضافه شوند. همچنین رشد مثبت ورود گردشگران خارجی به ایران می تواند با شیب صعودی بیشتری ادامه داشته باشد. در این راستا، توجه بیشتر به صنایع بومی نقاط مختلف ایران، می تواند تأثیر بسزایی در این مسیر داشته باشد و می توان با اختصاص بودجه مناسب به شهرداری ها و دریافت برنامه های راهبردی از آنها به پیشبرد اهداف شهرها در ورود به شبکه شهر های خلاق امیدوار بود.

 دیدگاه ها

کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی