logo

در حال پردازش ...

چرخ‌وفلک های هیجان انگیز دنیا


  •   242
  •   0
  •   ۱۳۹۸/۲/۲۵
شهربازی همیشه از جاذبه های هیجان انگیز هر شهر یا کشور است و چرخ و فلک های بزرگ در شهر بازی ها از بازی های پرطرفدار است که میتوان مناظر زیبایی شهر را از بالای آن نظاره کرد.

ریزنراد، وین

چرخ‌وفلک‌ها در اواخر قرن نوزدهم شهرت زیادی پیدا کردند و این نمونه در وین یکی از آخرین‌ چرخ‌وفلک‌های این عصر  است که هنوز کار می‌کند. در این مورد فیلم سومین مرد با موضوع اتفاقات بعد از جنگ جهانی دوم به ذهن می‌آید که چرخ‌وفلک نقش مهمی در آن داشت . ریزنراد بر فراز پراترمنطقه تفریحی مورد علاقه شهر از سال ۱۷۶۶ می‌چرخد.

چرخ و فلک های هیجان اگیز

 

London Eye

چرخ‌وفلک بدعت‌گذار لاندن آی در قرن بیست‌ویکم برای این هزاره نمونه‌ای از گذر آهسته زمان در نظر گرفته می‌شد. با وجود اندازه عظیمش به‌طور شگفت‌آوری ظرافت دارد و همان‌اندازه که بخشی از خط افق لندن محسوب می‌شود بخشی از ساختمان‌های مشهوری است که به آن‌ها اشراف دارد، مثل ساختمان مجلس بریتانیا آن طرف رودخانه تیمز. در روزی که هوا صاف باشد چشم‌اندازها تا ۴۰ کیلومتری حومه شهر را هم پوشش می‌دهند.

چرخ و فلک لندن

Cosmo Clock 21

در شب‌هنگام چرخ‌وفلک اسکله بازسازی‌شده میناتو میرای با نورهای نئون در چرخش است و باعث شادمانی ساکنینی می‌شود که به دنبال حس کردن نسیم‌های دریا و سرگرمی در این شهر بندری هستند. چرخش این چرخ‌وفلک که یکی از بلندترین‌ها در دنیا است، ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. برای هیجان‌ بیشتر منتظر سوار شدن بر گوندولای شفاف شوید. در روزهای صاف می‌توانید کل خلیج یوکوهاما، آسمان‌خراش‌های توکیو و حتی کوه فوجی را مشاهده کنید.

کازمو کلاک ۲۱

 

Singapore Flyer

چرخ‌وفلک Singapore Flyer، که بر فراز مارینا بی در چرخش است و چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ای از آسمان‌خراش‌ها، ساختمان‌های استعماری و رودخانه و بندر سنگاپور فراهم می‌سازد، در شب جلوه شگفت‌آوری دارد. در روزهای صاف می‌توانید سرزمین اصلی مالزی و جزایر اندونزی را ببینید. در حین چرخش می‌توانید از غذاهای چهاروعده‌ای لذت ببرید. این است سنگاپور، مرکز غذاخوری زیر چرخ‌وفلک فلایر که خرچنگ تند، لاکسا و برنج‌ومرغ سرو می‌کند.

چرخ‌وفلک در سنگاپور

 

High Roller این چرخ‌وفلک با ارتفاع ۱۶۷.۶ متری، از سال ۲۰۱۴ بلندترین چرخ‌وفلک در دنیا بوده است. چرخش ۳۰ دقیقه‌ای این چرخ‌وفلک چشم‌اندازهایی درخشان از لاس‌وگاس استریپ فراهم می‌سازد.  علاوه بر این، مطمئناً های رولر تنها چرخ‌وفلکی است که می‌توانید در آن توسط مربی آموزش یوگا ببینید.

 

های رولر

SkyWheel

اگر به دنبال دیدن آبشار نیاگارا از هر زاویه ممکن هستید روش‌های مختلفی برای انجام این کار در این شهر توریستی کانادایی کیچ وجود دارد. صف‌های پرسرعت گوندولاهای نزدیک به هم و چرخش‌های ۱۲ دقیقه‌ای این چرخ‌وفلک محیطی رمانتیک و آهسته فراهم نمی‌سازد، اما به وسیله آن می‌توانید هم آبشارهای کانادایی و هم آبشارهای آمریکایی (و حومه‌های فراتر از آن) را مشاهده کنید. گوندولاهای دارای بخاری در زمستان محیطی آرامش‌بخش فراهم می‌سازند.

اسکای ویل

 

Miramar Ferris Wheel

سواری بر چرخ‌وفلک عظیم‌الجثه در شهر بازی میرامار در مرکز شهر تایپه در شب‌ها فوق‌العاده است، به‌طوری که می‌توانید به ساختمان‌های بلند به سوی برج تایپه ۱۰۱ نگاه اندازید. خود چرخ‌وفلک که به رنگ‌های سبز و آبی نئون زنده می‌درخشد (سه نور مختلف نشانگر زمین، باد و آب هستند) واقعاً خیره‌کننده است. مال زیر چرخ‌وفلک نقطه فوق‌العاده‌ای برای مشاهده مردم است.

تایپه

Santa Monica  Pacific

اسکله این حومه ساحلی افسانه‌ای لس‌آنجلس میزبان فیلم‌برداری‌های زیادی بوده است؛ اسکله‌ای که به اقیانوس رانده می‌شود و در بازی‌های شهربازی سنتی و خانواده‌محوری با نام‌هایی چون Pacific Plunge و Shark Frenzy دیده می‌شود. باوقارترین گزینه این اسکله چرخ‌وفلکش است که با گوندولاهای رنگارنگ در روز شادی می‌بخشد و با تقریباً ۱۷۵.۰۰۰ چراغ LED، که به شکل‌های مختلف روشن و خاموش می‌شوند، شب‌ها جلوه خاصی می‌دهد. ادعا می‌شود که این چرخ‌وفلک تنها چرخ‌وفلکی در دنیا است که انرژی‌اش از نور خورشید تأمین می‌شود

فسفیک مونیکا

 Brisbane

این چرخ‌وفلک بر روی رودخانه واقع در ساوت بانک قرار دارد و چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای از شهر فراهم می‌سازد. افراد پیاده و دوچرخه‌سواران در آب‌های کم‌عمق در امتداد رودکنار در گردشند. با هوشیاری از همه امکانات لذت ببرید، زیرا این مسیر فقط ۱۲ دقیقه طول می‌کشد و در طول آن راهنمای صوتی دستی به لندمارک‌ها اشاره می‌کند. می‌توانید با استفاده از گوندولای کوپید مدت این سواری را دو برابر کنید. این گوندولا با شراب و گلبرگ‌های گل سرخ همراه است.

چرخ‌وفلک بریزبن

تیانجین آی (چشم تیانجین)، تیانجین

چین طی دهه گذشته در زمینه چرخ‌وفلک درخشان بوده است، که بزرگ‌ترین‌شان در نانچانگ است. چرخ‌وفلک تیانجین از این لحاظ قابل توجه است که تنها چرخ‌وفلکی است که بر روی رودخانه و در بالای پل ساخته شده است. وقتی شب‌ها با چراغ‌های نئون روشن می‌شود، رودخانه های را صورتی‌رنگ می‌کند. در حین چرخش‌تان می‌توانید برج‌ها و معابد قدیمی شهر و محله‌های استعماری اروپا را مشاهده کنید.

شهربازی های هیجان انگیز

 

تورهای پیشنهادی

تور مالدیو (ویژه نوروز99)
۵ شب و ۶ روز  شروع قیمت از: ۲۷,۹۹۰,۰۰۰ تومان   ایرلاین: امارات ایرلاین   اعتبار از ۵ فروردین تا ۱۰ فروردین
تور بانکوک + پوکت (نوروز 99)
۷ شب و ۸ روز  شروع قیمت از: ۹,۳۶۰,۰۰۰ تومان   ایرلاین: ماهان ایر   اعتبار از ۲۵ اسفند تا ۸ فروردین
تور کوالالامپور + پنانگ (بهمن الی اسفند)
۷ شب و ۸ روز  شروع قیمت از: ۶,۶۵۰,۰۰۰ تومان   ایرلاین: ماهان ایر   اعتبار از ۱۵ بهمن تا ۱۵ اسفند
تور بالی (ویژه نوروز 99)
۷ شب و ۸ روز  شروع قیمت از: ۱۴,۴۵۰,۰۰۰ تومان   ایرلاین: عمان ایر   اعتبار از ۲۸ اسفند تا ۶ فروردین
تور کوالالامپور (نوروز 99)
۷ شب و ۸ روز  شروع قیمت از: ۹,۳۰۰,۰۰۰ تومان   ایرلاین: ماهان ایر   اعتبار از ۲۷ اسفند تا ۱۰ فروردین
تور پوکت (نوروز )
۷ شب و ۸ روز  شروع قیمت از: ۹,۸۱۰,۰۰۰ تومان   ایرلاین: ماهان ایر   اعتبار از ۱ فروردین تا ۸ فروردین

 دیدگاه ها

کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی