logo

در حال پردازش ...

۱۰ مورد از بهترین مسیرهای پیاده روی در جهان


  •   184
  •   0
  •   ۱۳۹۸/۱/۱۷
برترین پیاده روی ها در بهترین جاذبه های گردشگری دنیا

  پیاده‌روی بر فراز درخت‌ها در سونگای سدیم، مالزی

این مسیر باز با ارتفاع ۵۰ متری، که تقریباً یک کیلومتر از جنگل‌های استوایی پارک تفریحی رودخانه سدیم در شمال غربی مالزی را پوشش می‌دهد، با باد و حرکت‌های عابرین تکان می‌خورد و فقط برای افرادی مناسب است که بیمی از ارتفاع ندارند. دیدن مناظر از زاویه دید میمون‌ها این امکان را می‌دهد که پرندگان رنگارنگ را با چشم‌اندازی وسیع‌تر رؤیت کنید.

مالزی

 

بامویپ‌فپفاد، آلمان

این مسیر پیاده‌روی بر فراز درختان در پارک جنگلی ملی باواریا با ۱۳۰۰ متر طول طولانی‌ترین مسیر در جهان شناخته می‌شود. مرتفع‌ترین قسمت این مسیر ۴۴ متر ارتفاع دارد که برجی تخم‌مرغ شکل برای دیدن باوریا، جمهوری چک و کوه‌های آلپ از راه دور است. پلکان مارپیچی این برج به دور سه درخت صنوبر عظیم‌الجثه می‌پیچد که بازدید از ریشه تا تاج آن‌ها را ممکن می‌سازد. بیراهه‌هایی گاه و بی‌گاه به پل‌های طنابی و چوبی برای ماجراجویان و جوان‌ترها ماجراجویی فراهم می‌سازند.

آلمان

 

مسیر پیاده‌روی کانوپی ایووکراما، گویان

این مسیر پیاده‌روی در ذخیره‌گاه طبیعی جنگل‌های بارانی در گویان مرکزی شامل مجموعه‌ای از پل‌های معلق متصل به سکوهای واقع در درختان می‌شود. گرچه ارتفاع این مسیر فقط ۱۵۴ متر است، در این مسیر می‌توانید تعدادی از حدوداً ۸۰۰ گونه پرنده آفریقای جنوبی، شامل مکائو و توکان، و همچنین خزندگان، چهار نوع میمون و شاید تنبل سه‌پنجه‌ها را ببینید. در این مسیر منظره‌هایی از جنگل‌های بارانی به سوی کوهستان مایپا خواهید دید.

 گویان

 

دره غول‌ها، استرالیا

درخت‌های خیره‌کننده ۹۰ متری اوکالیپتوس در جنوب غرب استرالیای غربی شهرت دارند. به غیر از استرالیا، پارک ملی وال‌پول-نورنالاپ نزدیک دانمارک تنها جایی در دنیا است که می‌توانید در آن درخت‌های اوکالیپتوس سربه‌فلک‌کشیده حدود ۴۰۰ ساله پیدا کنید. با پیاده‌روی بر فراز درختان وارد ارتفاع ۴۰ متری کانوپی درختان با چشم‌اندازی متفاوت در این محیط شگفت‌انگیز می‌شوید و همچنین پیاده‌روی منحصربه‌فردی در سطح زمین خواهید داشت.

 استرالیا

 

مسیر پیاده‌روی بر فراز درختان کی، انگلستان

برای رفتن به این مسیر پیاده‌روی، که توسط معماران London Eye طراحی شده، از شهر کیو در لندن و باغ‌های گیاه‌شناسی سلطنتی دیدن کنید. ۱۰۸ پله بالا بروید تا به کانوپی درخت‌های شاه‌بلوط شیرین، بلوط و لیمو برسید، که در پاییز زیبایی خاصی دارد. بازدیدکننده‌ها می‌تواند درباره نحوه رشد و تنفس درختان، و درباره گلسنگ‌ها، حشرات و پرندگانی که به آن‌ها وابسته‌اند، یاد بگیرند و ممکن است سنجاب و دارکوب هم ببینند.

 

مسیر پیاده‌روی درختی سده (سنتناری)، آفریقای جنوبی

این مسیر پیاده‌روی نسبتاً تندیسی ساخته‌شده از چوب و فولاد، که در سال ۲۰۱۴ برای یادبود صدسالگی باغ گیاه‌شناسی ملی معروف Kirstenbosch در شهر کیپ‌تاون طراحی شده است، از میان درختستان این باغ عبور می‌کند و چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ای از کوه تیبل و پیرامونش فراهم می‌سازد. پرندگان در میان درختان سخت بومی گلابی و زعفران کیپ جابجا می‌شوند و تابلوهای اطلاعات در مسیر وجود دارد که اطلاعاتی مفصل درباره گیاهان عجیب‌وغریب و گونه‌های پرندگان، که ممکن است در آن‌‌جا ببینید، فراهم می‌سازند.

 

مسیر پیاده‌روی درختی لیپنو، جمهوری چک

این مسیرپیاده‌روی کانوپی، که از سطح زمین شروع می‌شود و نهایتاً به ارتفاع ۲۴ متری می‌رسد، تفاوتی چشمگیر دارد: در طول تابستان تا نیمه‌شب باز است، که فرصت‌های فوق‌العاده دیدن غروب آفتاب و پیاده‌روی خیره‌کننده شب‌هنگام در جنگل، در مسیری که با ۱۶ میلیون چراغ LED نورپردازی شده، را فراهم می‌سازد. در طول روز، می‌توانید از چشم‌اندازهای کوهستانی برج ۴۰ متری و سوار شدن بر سورتمه برای برگشتن به سطح زمین لذت ببرید.

 

OCBC SKYWAY، سنگاپور

ابردرختان ۵۰ متری در اسکله واقع در مارینا بی سنگاپور شاید واقعی نباشند، اما باغ‌های عمودی شگفت‌انگیز، که ۲۰۰ گونه گیاهی، شامل مو، سرخس، ارکید و آناناسیان را حمل می‌کنند، به این ابردرختان تکیه دارند. از میان ابردرخت‌ها دو ابردرخت با مسیر پیاده‌روی منحنی مرتفع متصل شده‌اند که چشم‌اندازه‌های فوق‌العاده‌ای به باغ‌های پایین و آسمان‌خراش‌های پیش رو فراهم می‌سازد. در شب‌هنگام، نمایش صدا و نور با رنگ‌های صورتی و بنفش دلربایی می‌کند.

 سنگاپور

 

 

  ماجراجویی پیاده‌روی درختی کاپیلانو، کانادا

این جنگل و مقصد شگفت‌انگیز در اطراف ونکوور بیشتر از همه برای پل معلق عظیم‌الجثه‌اش مشهور است، اما یک‌خروار جذابیت‌های دیگر هم دارد، شامل مسیر پیاده‌روی هفت پل معلق کوچک‌تر که از طریق آن می‌توانید بین درخت‌های سترگ صنوبر داگلاس حرکت کنید. می‌توانید پیاده‌روی‌تان را در مسیرهای یک‌سرگیردار و معلق کلیف‌تاپ واک بالای رودخانه کاپیلانو ادامه دهید. بعضی از قسمت‌هایی که کف شیشه‌ای دارند، می‌توانند چالش مضاعفی برای افرادی باشند که سرگیجه می‌گیرند.

کانادا

 

پیاده‌روی در کانوپی کاکوم، غنا

کاکوم پربازدیدترین پارک ملی غنا محسوب می‌شود، که جنگل‌های بارانی ساحلی را حفاظت می‌کند. این کانوپی بیشتر برای گونه‌های درختی، نظیر پروانه‌ها، پرندگان، سنجاب‌های پرنده و میمون‌ها، مورد توجه قرار می‌گیرند، گرچه از طرفی هم منزلگاه گوزن بانگو و فیل هم هست، که ممکن است بعضی اوقات در مسیر پیاده‌روی مشاهده‌شان کنید. مسیر پیاده‌روی این کانوپی شامل شش سکو می‌شود که از آن‌ها می‌توانید از دیدن گونه‌های بی‌شمار طوطی‌ها، نوک‌شاخ‌ها و بعضی اوقات میمون‌های دیانا سیاه‌سفید لذت ببرید. شکاربان‌ها تورهای گیاهان دارویی اجرا می‌کنند.

 دیدگاه ها

کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی