logo

در حال پردازش ...

۱۰ مورد از لوکس‌ترین سفرهای قطاری در دنیا


  •   192
  •   0
  •   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
سفرهای شیک با لوکس ترین قطارهای دنیا

 

Orient Express، اروپا

یک سفر قطاری لوکس وجود دارد که همه اسمش را، حداقل تا اندازه‌ای شنیده‌اند و آن چیزی نیست جز Orient Express. این شهرت به لطف صحنه قتلی است که آگاتا کریستی در یکی از داستان‌هایش به تصویر کشیده است. بیشتر تصویر ذهنی این قطار (کابین‌های آرت دکو با چوب‌های براق جلاداده‌شده، کارکنانی با کلاه‌های احمقانه، کارد و چنگال و ظروف چینی برای غذاخوری Michelin-esque) صحت دارد. اما یکی از تصورات غلط آن است که این قطار فقط در یک مسیر حرکت می‌کند، در حالی که در واقعیت در سراسر اروپا در حرکت است و از سفری یک‌سره از لندن به ونیز گرفته تا سفری از استانبول به پاریس تنوع دارد.

سفر

 

Andean Explorer، پرو

شرکت بلموند، که Orient Express را اداره می‌کند، در سفرهای قطاری پروی‌ها هم دست دارد. قطار Andean Explorer در تعدادی از مرتفع‌ترین خطوط راه‌آهن کره زمین در حرکت است، زیرا در سفرهای یک و دو روزه‌اش از کوهستان‌ها عبور می‌کند. در این قطار هم بیشتر خدمات مطرح است تا چشم‌انداز؛ گرچه دیدن دشت‌های آندی از پنجره قطار، بازدید از ویرانه‌های اینکا و سفر قایقی در دریاچه تیتیکاکا را خیلی سخت بتوان نادیده گرفت.

 

Indian Pacific، استرالیا

آن زمان‌ها که پروازهای ارزان هنوز بازار را قبضه نکرده بودند، سفر قطاری در سراسر قاره استرالیا می‌توانست به‌نوعی آزمون تحمل سهمگینی باشد. اکنون بلیت‌های رزرو صندلی کنار گذاشته شده‌اند و سفر ۶۵ ساعته، با کابین‌های اختصاصی، غذا و نوشیدنی  سه وعده، به اضافه گردش‌های خارج از قطار، شامل خوردن دسر کاناپه زیر ستاره‌ها در دشت نولاربور، با این قطار  کامل انجام می‌شود.

 

Ghan، استرالیا

اگر ترجیح می‌دهید سفرهای قطاری‌تان در استرالیا به جای از شرق به غرب، از شمال به جنوب باشد، شرکت Ghan در حد و اندازه شرکت Indian Pacific است. اما بین آوریل و اکتبر، نسخه‌ای طولانی‌تر، که چهار شب و سه روز است، ایجاد شد که گردش‌های طولانی‌تر را ممکن می‌ساخت. این سفرها می‌تواند شامل سفرهای دریایی به کاترین جورج، بازدید از اولورو یا تجربه دیدن مزارع در صحرای استرالیا باشد. این‌گونه سفر فراتر از رفتن از نقطه الف به نقطه ب خواهید داشت و سفرهایی لوکس مانند کشتی‌های کروز، اما روی زمین، خواهید کرد.

سفرهای زمینی

 

Maharajas' Express، هند

حس کشتی‌های کروز روی زمین در سفرهای قطاری لوکس هندی‌ها ملموس‌تر است. بعضی از سفرهای Maharajas' Express به‌طور شگفت‌آوری مسافت‌های کوتاهی را پوشش می‌دهند، اما به‌طور کارامدی از قطار به‌عنوان هتل مجلل و رستوران لوکسی متحرک بهره می‌گیرند و در عین حال مهمانان را در طول روز برای دیدن تاج محل و قلعه آمبر جایپور یا دیدن ببرها در پارک ملی راتنامبور بیرون می‌فرستند. سفرهای طولانی‌تر می‌توانند تا هشت روز باشند، که قسمت‌های قابل توجهی از این کشور را پوشش می‌دهند.

قطاری لوکس هندی‌

 

Northern Belle

اگر فقط می‌خواهید این نوع قطارهای لوکس را امتحان کنید، بنابراین خدمات شرکت Northern Belle ممکن است بهترین انتخاب‌تان باشد. قطار هفت واگنی آن با سبک دهه ۱۹۳۰ ساخته شده است و به‌منظور یادآور شدن عصر طلایی سفرهای ریلی طراحی شده است. این قطار در مسیرهای مختلفی حرکت می‌کند. این سفرها از ناهار یکشنبه هفت‌وعده‌ای (که در محل نشستن‌تان سرو می‌شود در حالی که موسیقی‌دان‌ها و شعبده‌بازها قطار را بالا و پایین می‌روند) گرفته تا سفرهای روزانه به ادینبرگ و کورنوال با غذاها و نوشیدنی‌های مفصل متغیر است.

بهترین سفرها

 

Golden Eagle

سفرهای راه‌آهن Trans-Siberian Express به قیمت ارزان می‌تواند آزمایشی برای محک زدن تحمل‌تان باشد. با این حال، لزومی ندارد که این سفرها ارزان باشند. قطارهای Golden Eagle بین مسکو و ولادی‌وستوک آمد و شد می‌کنند. این قطارها دارای سوئیت‌های خصوصی (کلاس طلایی را انتخاب کنید، کلاس نقره‌ای کمی دلگیر است) و غذاخوری با سرو خاویار هستند. در واگن‌ لانژ پیانیستی در حال نواختن است، در حالی که وقت کافی نیز برای دیدن مناظری چون یکاترینبورگ و دریاچه بایکال در طول سفر وجود دارد.

 

Blue Train، آفریقای جنوبی

لوکس‌ترین قطاری است که در مسیر بین کیپ‌تاون و پرتوریا است، که در آن پیشخدمت‌ها آماده پذیرایی شما  هستند  بعضی کابین‌ها با حمام اختصاصی ساخته شده

 

Seven Stars در کیوشو

ژاپن قطارهای شگفت‌انگیزی دارد، که از میان آن‌ها شبکه قطارهای پرسرعت شینکانسن از بهترین نمونه‌های این کشور محسوب می‌شود. اما Seven Stars در کیوشو اولین قطاری است که پا به چارچوب «قطار کروز» گذاشته است. این قطارها سفرهای دو و چهار روزه در اطراف جزیره کیوشو را ارائه می‌کنند، که سوئیت‌کابین‌های مجلل آن طراحی تلفیقی غربی و ژاپنی دارند. شما در قطار باشکوه seven stars موسیقی زنده در واگن لانژ و جشن‌های خوشامدگویی رو به رو میشوید

 

Rocky Mountaineer

 آمریکای شمالی آن‌طور که باید وارد راه آهن لوکس نشده است، اما شرکت Rocky Mountaineer، که چهار مسیر در وسترن کانادا را اداره می‌کند، استثنایی شکوهمند به شمار می‌رود. غذاخوری داخل قطار تأکید بخصوصی بر تولیدات شمال غربی پسیفیک دارد. تفاوت کلیدی در این سفرها در آن است که در قطار نمی‌خوابید (مایه آرامش برای کسانی که در قطارهای پرتکان به سختی می‌خوابند)، بلکه در هتل‌های رده‌بالا در امتداد مسیر استراحت می‌کنید.

مسافرت با قطار

 دیدگاه ها

کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی