logo

در حال پردازش ...

فستیوال‌های عجیب در اروپا


  •   129
  •   0
  •   ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
فستیوال‌های غیر عادی در اروپا: 9 مورد از عجیب‌ترین رویدادها

دویدن گاوها، اسپانیا

بخشی از فستیوال گسترده‌تر سن‌فرمین، دویدن گاوهای پامپلونا است. در این رویداد در ژوئیه شش گاو در خیابان‌ها رها می‌شوند. صدها نفر هم با ملحق شدن به این رویداد زندگی و اندام‌های خود را به خطر می‌اندازند. گاوها، که میانگین سرعت ۲۴ کیلومتر در ساعت دارند، در خیابان از طریق گاوهای اخته‌ای که در این مسیر آموزش دیده‌اند هدایت می‌شوند. این مسیر با ساختمان‌ها و نرده‌های چوبی احاطه شده که فضای کافی برای فرار کردن انسان‌ها دارد. همه شرکت‌کننده‌ها صحیح و سالم از این رویداد بیرون نمی‌آیند؛ شاخ‌زدن‌ها در این رویداد معروف هستند و شرکت‌کنندگان با مسئولیت خود خطرش را می‌پذیرند.

فستیوال گاو ها اسپانیا   مسابقات قهرمانی جهانی اسنورکل در آب‌های گلی، ولز

در دوشنبه آخر هفته تعطیل عمومی پایان ماه اوت، تعدادی از سرسخت‌ترین شناگران دنیا وارد شهر کوچک لانوردی ولز می‌شوند تا با سخت‌ترین چالش‌شان مواجه شوند: اسنورکل کردن در آب‌های گل‌آلود با بیشترین سرعت ممکن. این شناگرها فقط مجهز به اسنورکل، کفش‌های غواصی و وت‌سوت هستند، که بعد از مسابقه حسابی شسته می‌شوند. جالب این‌جا است که شناگرها اجازه ندارند از حرکت‌های شنای مرسوم استفاده کنند، پس خلاقیت و ابتکار بالایی نیاز است.

مسابقات قهرمانی جهانی اسنورکل

 

مسابقات قهرمانی جهانی حمل همسر، فنلاند

هر ژوئیه، شهر شونکایاروی میزبان عجیب‌ترین مسابقه است که در آن مردان عضله‌ای زنان خود را در مسیر مسابقه ۲۵۰ متری با انواع و اقسام مانع حمل می‌کنند. بحث پرشوری میان رقبا درباره بهترین روش برای حمل همسران، کولی دادن یا روی شانه سوار کردن، وجود دارد. همچنین، جوایزی برای بهترین لباس و بامزه‌ترین زوج، برای شرکت‌کننده‌هایی که کلاً مسابقه را جدی نمی‌گیرند، در نظر گرفته می‌شود.

مسابقات قهرمانی جهانی حمل همس، فنلاند

 

پالیو، ایتالیا

میدان اصلی سیه‌نا، احاطه‌شده از ساختمان‌هایی مرتفع با گوشه‌های تیز، کاملاً برای مسابقات اسب‌سواری نامناسب است. با وجود این، هر دو سال یک‌بار (در ۲ ژوئیه و ۶ اوت) سوارکاران از مناطق مختلف در آن جمع می‌شوند. نمایش‌های باشکوه این رویداد شگفت‌انگیز هستند؛ حتی اگر نتوانید آن‌چنان که باید مسابقه را از میدان پیازا دل کامپو نظاره کنید، باز هم دیدنی است. در نهایت، منطقه برنده به خانه بر می‌گردد و، در حینی که مهمانی‌های خیابانی برگزار می‌شود، دیگر خارجی‌ها اجازه ورود به آن‌جا را ندارند.

مسابقات اسب‌سواری نامناسب

 

آپ هلی آ، اسکاتلند

در آخرین سه‌شنبه هر ژانویه، مجمع‌الجزایر شت‌لند میراث نوردیک را جشن می‌گیرد. در این جشن همه لباس وایکینگ‌ها را می‌پوشند. سپس، گالی (نوعی کشتی) چوبی عظیم‌الجثه‌ای در خیابان‌های لرویک حمل می‌شود و در نهایت به‌صورت تشریفاتی توسط افراد ملبس به لباس وایکینگ‌ها به آتش کشیده می‌شود. نسخه‌های کوچک‌تر رویداد لرویک در سایر جزایر شت‌لند برگزار می‌شود تا نشانه‌ای بر انتهای دوره یول باشد.

آپ هلی آ، اسکاتلند

 

پنیر غلتان تپه کوپر، انگلستان

این مسابقه مفهوم خیلی ساده‌ای دارد: هر کسی اول پنیر را به چنگ آورد برنده است. با این حال، وقتی پنیر در تپه‌های پر شیب روستای گلاسترشر غلت می‌زند، همین‌طور که جاذبه کار خودش را می‌کند باید پنیر را دنبال کرد. این مسابقه (که در پایان هر تعطیل عمومی ماه مه برگزار می‌شود) هر سال جراحت‌های زیادی به دنبال دارد.

پنیر غلتان تپه کوپر، انگلستان

  لا توماتینا، اسپانیا

در فستیوال لا توماتینا، که در شهر بونیول، نزدیک والنسیا، در آخرین چهارشنبه ماه اوت برگزار می‌شود، هزاران نفر گوجه به سمت هم پرتاب می‌کنند که کلی مخلفات پیتزا را هم هدر می‌دهد. این فستیوال یک ساعت طول می‌کشد، همه به گند کشیده می‌شوند و بیش از ۱۰۰.۰۰۰ کیلومتر از گوجه هدررفته پوشیده می‌شود.

فستیوال لا توماتینا

  نبرد پرتقال‌ها، ایتالیا

فستیوال لا توماتینا را در نظر بگیرید، گوجه را با پرتقال جایگزین کنید و کارناوال ایوریا را تحویل بگیرید که هر سال در ماه فوریه برگزار می‌شود. در این نبرد عظیم خوراکی سرنگونی دوک شیطانی قرون وسطی جشن گرفته می‌شود؛ پرتقال بیانگر سنگ‌هایی است که در طول شورش‌های زمان قرون وسطی علیه دوک پرتاب می‌شد. اما نسخه مدرن این جشن اساساً این‌گونه است که صدها نفر با تمام قوا میوه به هم پرت می‌کنند.

نبرد پرتقال‌ها، ایتالیا

  فستیوال کدو تنبل لودویگزوبورگ

شهر لودویگزوبورگ وسواس شدیدی به کدو تنبل دارد، به‌طوری که فستیوالش سه ماه طول می‌کشد. در این مدت، از کدو تنبل هر استفاده‌ای که فکرش را بکنید می‌شود؛ از ساخت بزرگ‌ترین سوپ کدو تنبل آلمان گرفته تا رقابت‌های حکاکی روی کدو تنبل و ایجاد مجسمه‌های عظیم از آن. با این حال، احمقانه‌ترین رویداد برای آخر سپتامبر نگه داشته می‌شود، که در آن مردم سعی می‌کنند در کدو تنبل‌های خالی‌شده قایق‌رانی کنند.

فستیوال کدو تنبل لودویگزوبورگ

 دیدگاه ها

کد امنیتی
همراه با آمیتیس
کد امنیتی