tel
021 - 1747 |

آلیتالیا ایرلاین

Amitis Article

هواپیمایی آلیتالیا، ایرلاین ملی و حامل رسمی پرچم کشور ایتالیا است. آلیتالیا از سال ۱۹۹۹ فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت هواپیمایی که نام آن به معنی بال‌های ایتالیا است، بزرگ‌ترین ایرلاین این کشور محسوب می‌شود.

قطب اصلی این شرکت هواپیمایی فرودگاه لئوناردو داوینچی رم و قطب دوم آن فرودگاه اصلی میلان است. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی نیز در شهر فیومیچینو رم قرار دارد.

کلاس‌های پروازی هواپیمایی آلیتالیا

هواپیماهای شرکت هواپیمایی آلیتالیا در چهار کلاس پروازی مختلف به مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

کلاس اقتصادی (اکونومی)

در این کلاس پروازی مسافران نسبت به میزان زمان مبدأ تا مقصد، نوشیدنی، خوراکی و یا وعده غذایی کامل به صورت رایگان دریافتمی‌کنند. در بعضی از هواپیماهای این شرکت هواپیمایی، هر یک از صندلی‌های کلاس اکونومی یک مانیتور جدا برای نشان دادن برنامه‌هایمختلف برای هر مسافر دارد.

پرمیوم اکونومی

این کلاس پروازی که تنها در بعضی از هواپیماهای آلیتالیا موجود است، شرایطی مانند کلاس اکونومی دارد، با این تفاوت که فضا و صندلی مسافر نسبت به کلاس اکونومی راحت است.

کلاس پروازی تجاری (برای مسافت کم)

از ویژگی‌های این کلاس پروازی منوی غذایی متنوع، صندلی تخت شو، گیت جداگانه در فرودگاه و ... است.

کلاس پروازی تجاری (برای مسافت طولانی)

در کلاس پروازی تجاری برای مسافت‌های طولانی، امکانات زیادی برای مسافران در نظر گرفته شده است. امکاناتی مانند صندلی‌های راحت و بزرگ، تخت، وعده غذایی انتخابی و غیره.

مقاصد هواپیمایی آلیتالیا

شرکت هواپیمایی آلیتالیا در حال حاظر به بیش از ۱۰۰ مقصد مختلف در تمام قاره‌های جهان پروازهای مسافربری و باربری انجام می‌دهد. قطب اصلی این شرکت هواپیمایی در فرودگاه لئوناردو داوینچی-فیومیچینو و قطب‌های دوم آن نیز در فرودگاه لینیت و فرودگاه میلانو مالپنسا قرار دارند.

دیگر شهرهای کانونی نیز عبارتند از فرودگاه تورین کاسله و فرودگاه ونیز مارکو پولو. دفتر مرکزی آلیتالیا در فیومیچینو، استان رم واقع شده است. این شرکت هواپیمایی در ایران، تنها از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران پرواز دارد.