tel
021 - 1747 |

تبدیل تاریخ

Convert Date

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

روز

ماه

سال

یک‌شنبه 12 دسامبر (12) 2010
Sunday, December 12, 2010

اطلاعات مفید تبدیل تاریخ

Convert Date Informations

گاهی برای شما نیز پیش آمده است که برای اموری چون مسابقات بین المللی ، تاریخ تولد و سن ، تاریخ قرار داد های بین المللی و یا برنامه سفر خارج از کشور خود نیاز به تبدیل تاریخ شمسی به تاریخ میلادی داشته باشید . از آنجا ییکه بر خلاف کشورهایی که ماه و سال در تقویم بر مبنای تاریخ میلادی است برخی کشور ها نظیر ایران غیر میلادی می باشد لازم است این تاریخ به تاریخ میلادی تبدیل شود. همین مورد برای تاریخ قمری نیز صدق میکند و تبدیل تاریخ شمسی به قمری و میلادی و یا بر عکس مورد نیاز است.

آمیتیس در سایت خود به صورت آنلاین و کاملا دقیق به کمک ابزار تبدیل تاریخ امکان تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و یا قمری و بلعکس را برایتان فراهم کرده است . شما میتوانید به سرعت و با اطمینان برای محاسبه سن و یا قرارداد و یا اتفاقات تاریخی در گذشته و آینده به تبدیل تاریخ سایت آمیتیس مراجعه کنید .

convert1

در دنیای امروز دانستن تاریخ بسیار حائز اهمیت است . آشنایی با تاریخ جوامع گوناگون امروزی باعث میشود تا رویداد هایی که مردمانشان در گذشته تا به امروز از لحاظ زندگی اجتماعی و یا سیاسی با آن رو به رو شدند ، رویداد های طبیعی که باعث رشد و یا رکود یک جامعه شده ،علت پیشرفت گذشته گان بزرگ نظیر هنرمندان و دانشمندان یک ملت ، شکست ها و پیروزی های ملل گوناگون و آداب و رسوم آن ها را بهتر درک کرده و آینده جامعه کنونی را اساسی تر بسازیم . باید در نظر داشت که ارتقا و پیشرفت یک ملت با امید و تلاش بیشتر هرفرد نیازمند رجوع به تاریخ گذشته است.

یدایش تقویم بر اساس گردش زمین به دور خورشید محاسبه میشود که با شمردن هر دور این گردش و آغاز سالی جدید تقویم ملل مختلف ایجاد شده است.لازمه آشنایی با تاریخ ملل دانستن تقویم آنهاست . برای مراجعه به تاریخ گذشته ویا پیش بردن امورات زندگی کنونی و یا برنامه ریزی آینده گاهی احتیاج به ابزاری داریم که تبدیل تاریخ های گوناگون را برایمان آسان ترکند.

تقویم میلادی:

امروزه در بسیاری از کشور های مختلف تقویم رسمی بر اساس تقویم میلادی است . هم چنین تعداد زیادی از وقایع تاریخی قبل از اسلام نیز بر اساس این تقویم باز گو شده است. تقویم میلادی از زمان اولین امپراطوری مسیحی کنستانتین ایجاد شد . او که در روم حکومت میکرد آیین مسیحیت را در میان دین های رسمی اعلام کرد . درآن زمان برای محاسبه دقیق روز عید پاک و هم چنین میلاد مسیح در گیری هایی میان کلیساها وجود داشت . در نهایت تاریخ امروزی میلادی که تقویم گرگوری نام دارد توسط پاپ گرگوری ثبت شد . او اول ژانویه را آغاز سال نو اعلام کرد . تقویم میلادی تولد حضرت مسیح

convert2

تقویم شمسی :

تقویم هجری شمسی ، تقویمی است که امروزه ما از آن استفاده میکنیم و این تقویم از تقویم های دقیق در جهان است. تقویم هجری شمسی اولین بار در سال 4-1303 هجری قمری مطابق با 807 جلالی در تقویم جلالی توسط نجم الدوله آورده شد . او در آن زمان تقویم هجری شمسی برجی را ثبت کرد . در این تقویم روز اول بهار آغاز سال نوهجری شمسی برجی میباشد . درسال 1304 در پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی نام ماه ها و تعداد شبانه روز ماه ها به نام فارسی تغییر داد که این نام ها ریشه اوستایی دارد . به این صورت تقویم تاریخ امروز ما به جای تقویم هجری شمسی برجی تقویم رسمی کشور شد.

convert3

تقویم هجری قمری :

تقویم هجری قمری تقویمی است که در بسیاری از کشور های اسلامی برای محاسبه روز ها و ماه های مذهبی از جمله ماه رمضان و محرم ، ماه های حرام ، حج و روزه و رسوم و تاریخ وقایع اسلامی مدون شده و استفاده میشود. این تقویم بر اساس چرخش ماه محاسبه و تدوین شده است .

convert4