tel
021 - 1747 |

مطالبی در این رابطه

Content In This Regard

معرفی تمامی ایرلاین های ایرانی و خارجی : برای اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این ایر لاینها روی آن کلیک کنید. آمیتیس در این مقاله سعی دارد اطلاعاتی مختصر از ایرلاین های داخلی و خارجی مختلف را در اختیار شما قرار دهد .با انواع هواپیمایی های معروف از امارات ایر لاین ، قطر ایرویز ، قشم ایر و ترکیش تا ایرلاین هایی که کمتر نام آن ها را شنیده اید ، مسیر های ایرلاین ها ، کیفیت کیترینگ ، تاریخچه ناوگان آن ها و هم چنین کلاس های پروازیشان آشنا شوید .

لیست هواپیمایی های خارجی در ایران


فری برد ایرلاین:
ایرلاین فری برد ، شرکت هواپیمایی خصوصی کشور ترکیه در سال 2001 با 3 هواپیما شروع به فعالیت کرد و امروزه با 8 فروند ایرباس در 38 مسیر اروپا و خاورمیانه در حال خدمت رسانی به مسافران است. فرودگاه اصلی این هواپیمایی فرودگاه آتاتورک استانبول و فرودگاه بین المللی آنتالیا و هم چنین فرودگاه دالامان میباشد .
پگاسوس ایرلاین :
شرکت هواپیمایی پگاسوس، ایرلاین ارزان قیمت کشور ترکیه و یکی از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی ارزان قیمت در قاره اروپا است. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر به ۱۰۳ مقصد در ۴۰ کشور جهان، از جمله ایران پرواز دارد.
اطلس گلوبال ایرلاین:
هواپیمایی اطلس گلوبال یکی از ایرلاین‌های مشهور ترکیه در سال 2001 تاسیس شد که با داشتن ۳۳ فروند هواپیما در ناوگان پروازی خود به مقاصد مختلف دنیا پروازهای منظم و ارزان قیمتی ارائه می‌دهد و با شعار "دنیایی فراتر از رویاها " کیفیت و امنیت را در پرواز به کل عموم مردم معرفی کرد.
امارات ایرلاین:
امارات ایرلاین از هواپیمایی های موفق خاورمیانه و نام دار در سطح جهان است . مرکز اصلی این هواپیمایی شهر دبی است . شرکت هواپیمایی امارات امروزه به بیش از ۱۴۲ شهر از ۷۸ کشور جهان پرواز دارد .
سان اکسپرس ایرلاین :
ایر لاین سان اکسپرس، شرکت هواپیمایی در کشور ترکیه است که مرکز آن در شهر آنتالیا قرار دارد. این هواپیمایی امروزه به 107 مسیر داخلی و بین المللی آسیا و اروپا پرواز دارد . تای ایرویز ایرلاین:
ایرلاین تای ایر ویز ، شرکت هواپیمایی تایلند است که در سال 1960 تاسیس شد و این ایرلاین برترین ایرلاین کشور تایلند است که مرکز اصلی اش در شهر بانکوک میباشد و اکنون به 80 مسیر در 37 کشور مختلف پرواز دارد .
ترکیش ایرلاین:
ایرلایت ترکیش ، اولین شرکت هواپیمایی کشور ترکیه به عنوان ایرلاین ملی این کشور در میان کشور های مختلف جهان شناخته شده است . به طوریکه این ایزلاین به 290 مسیر جهانی پرواز دارد . مبدأ اصلی ومرکز این هواپیمایی فرودگاه آتاتورک استانبول است . این هواپیمایی بی نظیر به عنوان برترین ایرلاین در سال 2013 شناخته شد .
قطرایرویز ایرلاین:
ایرلاین قطر ایرویز ، هواپیمایی ملی کشور قطر میباشد که مرکز فعالیت آن در دوحه است. این ایرلاین از ایرلاین های معتبر و شناخته شده در خاورمیانه است . این هواپیمایی اکنون به 140 مقصد گوناگون در 5 قاره پرواز دارد .
ایرآرمنیا ایرلاین :
ایرلاین ایر آرمنیا در سال 2003 در کشور ارمنستان تاسیس شد و مرکز اصلی این هواپیمایی فرودگاه زوارتنوتس میباشد . اکنون ایر آرمنیا به 20 مقصد در جهان پرواز دارد .
تیلویند ایرلاین :
ایرلاین تیلویند که ممکن است نام آن را کمتر شنیده باشید ، یک شرکت هواپیمایی ترکیه ای است که مرکز فعالیت آن در استانبول میباشد . این هواپیمایی به 40 مقصد مختلف در جهان پرواز دارد .
فلای دبی ایرلاین :
ایرلاین فلای دبی ، شرکت هواپیماییی است که درشهر دبی در سال 2008 تاسیس شد . از سیاست های این ایر لاین پرواز های ارزان قیمت هم چنین پرواز به مقاصدی است که کمترین ایرلاینی به آنجا پرواز دارند . این ایرلاین به 90 کشور در قاره آسیا و اروپا و آفریقا پرواز دارد . بلغاریا ایرلاین:
ایرلاین بلغاریا ایر ، شرکت هواپیمایی کشور بلغارستان است که در سال 2002 بعد از منحل شدن شرکت بالکان بلغارین تاسیس شد . مرکز اصلی این شرکت هواپیمایی فرودگاه بین المللی صوفیه هم چنین فرودگاه وارنا میباشد . امروزه از این ایرلاین به 28 کشور مختلف آسیایی و اروپایی پرواز انجام میگردد.
آلیتالیا ایرلاین :
ایرلاین آلیتالیا ، شرکت هواپیمایی ملی کشور ایتالیا میباشد که در سال 1999 در این کشور تأسیس شد .نام این ایرلاین برگرفته شده از نام ایتالیا و به معنی بال های ایتالیا است . این شرکت هواپیمایی به عنوان بزرگترین ایرلاین این کشور شناخته شده است . مرکز اصلی این ایرلاین فرودگاه اصلی میلان و فرودگاه لئوناردو داوینچی رم است .در حال حاضر از این ایرلاین به 100 کشور مختلف در جهان پرواز انجام میگردد .
اتحاد ایرویز ایرلاین:
ایرلاین اتحاد ایرویز بعد از امارات ایرلاین بزرگترین ایرلاین امارات متحده عربی میباشد که در سال 2003 تأسیس شد مرکز اصلی این هواپیمایی در شهر ابوظبی و فرودگاه بین المللی این شهر میباشد . این ایرلاین امروزه از فرودگاه ابوظبی به 96 کشور در 6 قاره پرواز دارد .
کی ال ام ایرلاین :
ایر لاین کی ال ام در سال 1919 در کشور هلند تاسیس شد . این شرکت هواپیمایی به عنوان قدیمی ترین شرکت هواپیمایی در جهان با پرواز های ارزان قیمت شناخته شده است .اکنون این ایرلاین به 130 مقصد مختلف در جهان پرواز دارد .
ایرآسیا ایرلاین :
ایرلاین ایر آسیا ، شرکت هواپیمایی ارزان قیمت کشور مالزی است . این شرکت به ایران و بریتانیا از کوالالامپور پرواز مستقیم دارد .این ایرلاین از پرطرفدارترین خطوط هواپیمایی برای سفر به مالزی میباشد . شرکت هواپیمایی ایر آسیا امروزه به 100 مقصد جهان از 22 کشور پرواز دارد .
عمان ایرلاین:
ایرلاین عمان ایر شرکت هواپیمایی ملی عمان است و مرکز اصلی آن السیب ، فرودگاه بین المللی مسقط میباشد . ایرلاین عمان ایر به 50 مسیر از 27 کشور جهان پرواز دارد . این ایرلاین موفق به کسب جوایز زیادی شده است از جمله جایزه بهترین هواپیمایی سال در فرانسه سال 2011 همچنین بهترین ایرلاین خاورمیانه در سال 2015 .
ایرعربیا ایرلاین :
ایرلاین ایرعربیا ، شرکت هواپیمایی امارات متحده عربی است که در سال 2003 تاسیس شده است و مرکز اصلی این ایرلاین فرودگاه بین المللی شارجه میباشد . این ایرلاین به 115 مسیر کشور های جهان پرواز مستقیم و ارزان قیمت دارد .
ماهان ایرلاین:
ایرلاین ماهان در سال 1371 به عنوان شرکت هواپیمایی خصوصی در ایران آغاز به کار کرد . این شرکت هواپیمایی شامل 56 فروند هواپیما میباشد که در حال حاضر به 52 کشور مختلف در اروپا ، آسیا و خاورمیانه پرواز دارد .
قشم ایر ایرلاین:
ایرلاین قشم ایر شرکت هواپیمایی دولتی ایران است که حدوداٌ از سال 1373 آغاز به کار کرده است . مرکز اصلی این ایرلاین در جزیره قشم میباشد . ایرلاین قشم ایر اکنون به 21 مسیر بین المللی و 19 مسیر داخلی پرواز دارد.
ایران ایر ایرلاین:
شرکت هواپیمایی ایران ایر که با نام هما نیز شناخته میشود هواپیمایی ملی کشور ایران است که از قدیمی ترین ایرلاین های خاورمیانه میباشد. اکنون این ایرلاین به 61 مقصد داخلی و اروپایی و آسیایی پرواز دارد .
معراج ایرلاین:
ایرلاین معراج ، شرکت هواپیمایی خصوصی در ایران است که در سال 1389 تاسیس شده است . این ایران جوان با دارا بودن ناوگانی مدرن و پرسنل جوان و مجرب ، و با شعار لذت پروازی مطمئن به ایرلاینی معتبر و نام آشنا تبدیل شده است .
آتا ایرلاین:
ایرلاین آتا ، شرکت هواپیمایی خصوصی در ایران است که مرکز اصلی آن در شهر تبریز می باشد.این شرکت هواپیمایی در سال 1387 تاسیس شد .
تابان ایرلاین:
ایرلاین تابان ، شرکت هواپیمایی تازه تاسیس در کشور ایران است که مرکز اصلی آن در مشهد می باشد . اکنون این ایرلاین با 7 فروند هواپیما ، در مسیر های داخلی و خارجی پرواز دارد .
کیش ایر ایرلاین:
ایرلاین کیش ایر ، شرکت هواپیمایی خصوصی ایران است که در سال 1370 تاسیس شده است و به عنوان شرکتی از تابعه منطقه آزاد کیش فعالیت دارد . این ایرلاین نام آشنا از اعضای یاتا می باشد.
زاگرس ایرلاین:
ایرلاین زاگرس ، شرکت هواپیمایی خصوصی در کشور ایران است که در سال 1384 فعالیت خود را آغاز کرد.این ایرلاین اکنون با 19 فروند هواپیما به پرواز های خود در مسیر های داخلی و خارجی می پردازد.
اترک ایرلاین:
ایرلاین اترک ، از جوان ترین شرکت های هواپیمایی در ایران است که در سال 1391 تاسیس شده است . مرکز اصلی این ایرلاین نوپا فرودگاه بجنورد میباشد .